Kézilabda: A Békés nyerte a megyei kuparangadót

2021. október 7. 10:35 | behir.hu

Az Optimum Solar-Békési FKC kilenc góllal, 35-26-ra nyert az Orosházi FKSE-Tokai ellen a Magyar Kupa 1. fordulójában, szerda este.

Optimum Solar-Békési FKC – Orosházi FKSE-Tokai 35-26 (18-13)

Magyar Kupa férfi kézilabda-mérkőzés, 1. forduló. Békés, 100 néző. Vezette: Győr, Hadas.

Békés: Kiss O. – Osgyán 3, HASZILLÓ 7 (1), Laufer 3, Dávid 3, MEZEI 4, Kohlrusz 1. Csere: Takács, Borbély (kapusok), Varsandán 2, SZÁSZ 4, Fedor 3, Csige, Kiss R. 3, Hrabák 2, Rusznák. Vezetőedző: Padla József.

Orosháza: Varga I. – Pásztor M. 4 (2), Molnár S., Mihály, MOLNÁR G. 6, Döme 1, Tóth K. 3. Cserék: Majdán (kapus), KISS R. 6, Lászlai 4, Antal, Bella 1, Nagy K., Németh, Szabó M. 1, Andrikó. Vezetőedző: Kovács Attila.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

Az első félidő jelentős része kiegyenlített játékot hozott. A 13. percig rendre az orosháziaknál volt az előny, a hazaiak Mezei találatával vezettek először. Az orosháziaknál Kiss Roland remekelt, a hazai együttesben Haszilló Gergő szállította a gólokat. A félidő utolsó harmadában a vendégek ontottak több helyzetet, a 24. percben Kiss Róbert révén először volt három a különbség (14-11). A félidő végén ismét jött Haszilló, így a Békés magabiztos, ötgólos vezetéssel mehetett a szünetre.

A pihenőt követően is a házigazda akarata érvényesült, ekkor Szász Bálint volt különösen elemében. A vendégek mestere, Kovács Attila a 41. percben 25-17-es hazai vezetésnél hiába próbálkozott időkéréssel, a találkozó gyakorlatilag eldőlt, így a mérkőzés végén gyakorlatilag csak a számszerű végeredmény maradt a kérdés.

A Békés végül megérdemelten, 35-26-os győzelemmel jutott a Magyar Kupa második fordulójába.