Vívás

fotó: Fajó Attila/behir.hu

Karácsonyi Kupa a csabai vívóknál

Az Alföld Vívó Akadémia sportolói immár hagyományosan házi bajnoksággal zárják az évet. A Karácsonyi Kupa az ünnepi időszak egyik kiemelt eseménye a klub háza táján.
2023. május 28.
2023. február 10.
2022. október 25.

Vívás: Gachályi Gréta 17. lett Belgrádban

A szerb fővárosban folytatódott a kadet korú vívók Európai Körverseny sorozata. Az Alföld Vívó Akadémia korosztályos Európa-bajnok versenyzője, Gachályi Gréta egyéniben a legjobb 32 között kapott ki, a csapattal pedig a nyolcaddöntőig jutott.
2022. október 25. 13:23 | behir.hu
Tovább olvasom
2022. június 7.

Vívás: Gachályi magabiztos aranya és kiküzdött ezüstje az előválogatón

Még véget sem ért a vívóidény, máris elkezdődött a pontvadászat a jövő évi ranglistákra. A vívók úgynevezett előválogató versenyekkel kezdték meg a 2022-23-as vívószezont. A kadet és junior korú versenyzők már a jövő évi világ- és Európa-bajnokságra válogatóztak. A helyszín a kosárlabda fellegvár, a pécsi Lauber Dezső sportcsarnok volt.

Gachályi Gréta: Kizártam a negatív gondolatokat és a következő tusra figyeltem

Az Alföld Vívó Akadémia 15 éves versenyzője első felnőtt országos bajnokságán egyéniben és csapatban is bronzérmet nyert. A fiatal párbajtőröző rövid pihenő után már a következő év kihívásaira, a korosztályos Európa- és világbajnokságra készülhet. Mint bevallotta: hatalmas élmény volt az, hogy a riói olimpiai bajnok Szász- Kovács Emese éppen ellene vívhatta pályafutása utolsó asszóját.
2021. december 28. 12:43 | Kovács Dávid
2021. december 19.

Vívás: Csabai bronzérem csapatban, Gachályi legyőzte a búcsúzó olimpiai bajnokot

Harmadik helyen végzett az Alföld Vívó Akadémia női párbajtőrözők csapatversenyében a Ludovika Arénában rendezett vívó országos bajnokság záró napján. A Dékány Kinga, Gachályi Gréta, Kovács Emese, Szabó Réka összeállítású gárda a bronzmérkőzésen a pályafutását befejező, utolsó versenyén szereplő olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesével felálló Vasast győzte le.
2021. december 19. 19:01 | Kovács Dávid