Kézilabda: Gólzáporos békési siker, szoros orosházi vereség a fővárosban

2022. május 22. 13:20 | Kovács Dávid

Az Optimum Solar-Békési FKC 36-33-ra nyert a Szigetszentmiklósi KSK ellen hazai pályán, míg az Orosházi FKSE-Tokai két góllal, 34-32-re kikapott nagy riválisa, a PLER-Budapest otthonában a férfi kézilabda NB I/B 16. fordulójában.

Két 18 pontos együttes csapott össze a fővárosban, a PLER és az Orosháza is négy egység hátrányban volt a meccs előtt a 2. helyen álló Cegléddel szemben. A 2. percben már 2-0-ra vezettek a vendégek, de négy minutával később megfordította az állást a hazai gárda – írja az OFKSE hivatalos oldala (3-2). A folytatásban felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy találattal, majd a 17. percben Kecskés Dániel révén ismét kettőt tett közé az Orosháza (8-10). A félidő hajrájában újra fordított a PLER csapata és a vendégek hibáit kihasználva a szünetig még tovább tudta növelni az előnyét (17-13).

A második játékrész első gólját az orosháziak szerezték, de azután sorra hibázták el helyzeteiket és a 35. percben már hat volt a PLER előnye (20–14). Nyolc perccel később kettőre zárkóztak a zöld-sárgák, sőt, a 46. percben Pásztor Máté találatával az OFKSE egyenlíteni is tudott (23-23). A hazai kapus, Borsos Máté – nevéhez hűen – rendre borsot tört az orosházi lövők orra alá, így nem sikerült a vendégeknek a maguk javára fordítani a mérkőzést. Bár a második félidőt megnyerték, a két pont mégis a dobogó harmadik fokán álló fővárosiaknál maradt.

– Sok kidolgozott ziccert hagytunk ki és ez megbosszulta magát, de nincs szégyenkezni valónk, emelt fővel hagyhattuk el a pályát – értékelt Kovács Attila, az Orosháza vezetőedzője.

Haszilló Gergő tizenötször talált a kapuba, nyert a Békés

A békésiek a legjobb öt közé igyekeznek, ezért hazai pályán mindenképp a győzelem volt a céljuk az utolsó előtti, 9. helyen álló Szigetszentmiklóssal szemben. A vendégek kezdték jobban az összecsapást, Takács Zalán góljával már kettővel vezettek a 3. percben (1-3). Mint később kiderült, csak a meccs elején álltak jobban a Pest megyeiek, ezt követően végig a BFKC irányított. Dávid Márk góljával a 20. percben először volt négy gól a csapatok között, a félidő hajrájában azonban zárkóztak a vendégek (16-15).

(Fotó: BFKC)

A fordulást követően jobban nyitott a Békés, a remeklő Haszilló Gergő hetese után már öt volt a csapatok közötti differencia (21-16). A házigazda gyakorlatilag tartotta a megnyugtató előnyt, Árpási Patrik gólja után már hat volt a békési előny a 49. percben (29-23). Bár egyik oldalon sem remekeltek a védelmek, a hajrá előtt eldőlni látszott a csata, Novák Zsolt és Varsandán Áron húzta ekkor a hazaiak szekerét (34-28). A szigetszentmiklósiak az utolsó percekben már csak kozmetikáztak az eredményen, a Békés 36-33-ra nyert a tizenöt gólt szerző, közte hat büntetőt hibátlanul értékesítő Haszilló Gergő vezetésével.

A felsőházi rájátszás tabelláját két fordulóval a vége előtt a Budai Farkasok csapata vezeti 23 ponttal, egy ponttal megelőzve a Ceglédet. A PLER hétvégi sikerével 20 egységgel áll és megőrizte esélyét a 2. helyre, míg az Orosháza maradt a 4. pozícióban. A Békés a 6. helyen áll, de a szoros középmezőnyben még előre és hátra is léphet a tabellán.