Kézilabda: Békési és orosházi siker, tovább tömörödött az élmezőny

2022. március 27. 13:07 | Kovács Dávid

Mindkét Békés megyei csapat győzelemmel kezdte a férfi kézilabda NB I/B felsőházi rájátszását! Az Optimum Solar-Békési FKC 31-27-re nyert a BFKA-Veszprém ellen, míg az Orosházi FKSE-Tokai 30-28-ra diadalmaskodott a Szigetszentmiklósi KSK-val szemben.

A békésiek 50 százalékos mérleggel, négy győzelemmel és négy vereséggel érkeztek a rájátszásba, de nagy hátrányba nem kerültek a riválisokkal szemben, izgalmas csata várható az értékes helyezésekért. Padla József csapata a Nyugati csoportból felsőházba jutó ellenfelek ellen kilenc egységet szerző, számos fiatalból álló BFKA-Veszprémet fogadta szombat este.

Jobban kezdett a házigazda, Mezei Richárd harmadik góljával négy góllal vezetett a 11. percben (10-6). A békésiek a folytatásban is jobban játszottak, Novák Zsolt és Varsandán Áron találataival már hétre nőtt a különbség a csapatok között (16-9). A vendégek az utolsó másodpercekben Szabó Tas góljával hatra faragták a hátrányukat (19-13).

A fordulást követően a veszprémiek nyitottak határozottabban, Pergel Andrej találata után négyre csökkent a békési előny (22-18). A hazai gárda azonban gyorsan eszmélt, közelebb nem engedte ellenfelét, a folytatásban ismét állandósult a hat-hétgólos különbség (29-23). A Veszprém egy utolsó hajrát még indított, de Fedor Bence és Varsandán Áron találata bebiztosította a hazai győzelmet.

A Békés a kilenc gólig jutó Mezei Richárd vezérletével 31-27-re nyert és megelőzte legyőzött ellenfelét a tabellán. Varsandánék jövő szombaton az élmezőnyben, a feljutásért harcoló Budai Farkasok otthonában lépnek pályára.

Nagy csatában nyert az Orosháza

Az orosháziak ugyan megnyerték a Keleti csoportot, de a körbeverések miatt csak kilenc ponttal érkeztek a rájátszásba, így a 10. helyről induló Szigetszentmiklós ellen hazai pályán csak a győzelem lehetett a cél. Döme Szabolcs góljával kezdődött a találkozó, majd Majdán Márk büntetőt védett, jól kezdett tehát az Orosháza, amely az 5. percben már 3-0-ra vezetett – írja az orosháziak hivatalos oldala. Mindkét oldalon sok helyzetet puskáztak el a csapatok, de a 10. percben egyenlített a vendégegyüttes, sőt, a 13. percben a vezetést is átvette (4-5). Felváltva estek a gólok, a szigetszentmiklósi találatokra mindig volt hazai válasz. A 28. percben visszavették az előnyt az orosháziak, de egy percig örülhettek csak, mivel a félidő végjátéka a vendégeknek sikerült jobban és kétgólos előnnyel mehettek az öltözőbe (11-13).

(Fotó: OFKSE)

A második félidő első gólját is a látogatók lőtték, de az orosháziak rákapcsoltak és a 35. percben egyenlítettek, majd egy minutával később Tóth Károly révén a vezetést is megszerezték. A 40. percben az ekkor már hatodik gólját szerző Németh Lászlónak köszönhetően 18-15-öt mutatott az eredményjelző. Továbbra sem játszott hibátlanul az Orosháza, de az 50. percig magabiztosan őrizte előnyét, amikor egy gólra felzárkózott Szigetszentmiklós (25-24). Izgalmas perceket hozott a végjáték, de Antal Szabolcs góljaival ismét háromra hízott a hazai előny, amit már nem tudott ledolgozni a vendégegyüttes.

– Örülök, hogy győzelemmel kezdtük a rájátszást, de a mutatott játékkal nem vagyok elégedett, nem volt megfelelő a koncentrációnk, sok buta hibát vétettünk, és csak nagyon nehezen tudtuk megfordítani a mérkőzést. Örülök, hogy végül sikerült behúznunk a mérkőzést – értékelt Kovács Attila, az OFKSE vezetőedzője.

Az Orosháza legközelebb április 3-án lép pályára a Tatai AC vendégeként.