A változékony, gyakran hűvös reggeleket hozó őszi időjárás és az óvoda-iskola kezdés szinte velejárója a betegség. Ebben az időszakban a szülők bármilyen praktikát megpróbálnak bevetni, hogy a gyerekek egészségesek maradjanak. Sokan tartják fontosnak az egészséges táplálkozást, és a jó minőségű ételek jótékony hatását, és vannak, akik vitaminokat is adnak a gyerekeknek ebben az időszakban. De vannak, akik ennél is tovább mennek, és az egészség megőrzésének titkát abban látják, hogy a gyerekek minél szabadabban próbálhassák ki magukat.
A szakemberek szerint, ahogy egy gyermek bekerül egy zárt közösségbe – bölcsődébe vagy óvodába –, kikerülhetetlen, hogy egyszer-egyszer elkapjon valamilyen fertőző betegséget, hiszen ezekben a zárt csoportokban könnyen terjednek a vírusos fertőzések.
– Nagyon sok mindent lehet a megbetegedések ellen tenni, elsősorban helyes táplálkozással. A napfényhiányos hónapokban a D-vitamin, illetve a C-vitamin fogyasztással javítható az immunrendszer védekező képessége. Nagyon fontosnak tartom továbbá a gyerekek pszichés-, lelki egészségét, illetve a mozgást. Azt, hogy minél többet legyenek kint a szabad levegőn, vagy ha ez éppen valamilyen okból nem lehetséges, a nyitott ablaknál – hangsúlyozta Dr. Pálfi-Rigó Krisztina biológus.
A szakember hozzátette: ezeket a betegségeket nagyon nehezen lehet megakadályozni, de nem mindegy, hogy mennyire viseli meg a kisgyereket a betegség: éppen hogy csak elkapja, vagy lázas fekvőbeteg lesz. Dr. Pálfi-Rigó Krisztina azt javasolja, hogy minden szülő figyelje, milyen készítményekre, ételekre hogyan reagál a gyermeke szervezete, így lehet megtalálni a számára megfelelőt.