A bodza virágzatát többféleképpen is felhasználják: lágy íze miatt kedvelt alapanyag. Egy helyi kertészetben virágokat dolgoznak fel: elsősorban lekvárokat, szörpöket készítenek – például bodzából.
Herczeg Aranka kistermelő elmondta, hogy májusban a növény virágját gyűjtik, amit kiszárítanak, s a szörp mellett teát készítenek belőle. A bodza érett bogyóterméséből pedig lekvárt állítanak elő.
Prohászka Béla Venesz-díjas mesterszakás elmondta, hogy a bodza leggyakrabban rántva jelenik meg az étlapokon. A bunda lehet palacsinta-, párizsi vagy sörtésztából, de készíthető belőle bodzakrémleves is.
Mindamellett, hogy ízletes szörp készíthető belőle, gyógyhatásáról is ismert.
Dr. Melczer Mária gyógyszerész hozzátette, hogy a bodzának nagyon sok indikációja van. A bodza tartalmaz antocianin flavonoidokat, melyek ismertek a szabad gyökök semlegesítési tevékenységeiről az egész keringési rendszerben. Továbbá a fekete bodza ösztönzi az egészséges immunreakciót a nem kívánt organizmusok ellen, melyek influenzaszerű tüneteket okoznak. A fekete bodza antioxidáns és immunrendszererősítő tulajdonságai jótékony hatást gyakorolnak a test normális reagálására az A és B vírusok által okozott influenzával szemben.