Mindezzel kapcsolatban megkérdeztem Bicsérdi-Fülöp Ádámot, a cikk szerzőjét, hogy van-e pontosabb forrás a felvetéssel kapcsolatban, mire azt válaszolta, a Hammer World 2022. július-augusztusi lapszámában Pintér Miklós riporternek Billy Gould bővebben kifejti a csabai kötődését (a cikk online verzéjében nem szerepel az állítás, csak a printben).
A Faith No More 1992-ben. Balról: Billy Gould, Mike Patton, Mike Bordin és Jim Martin – Fotó: Brian Rasic / Getty Images
Mondjuk, az tény, hogy a wikipédia szerint az ember apai ágon magyar származású.
Ebből kifolyólag felhívtam a csabai születésű – mert mindenki csabai – Dr. Dobot, azaz Csányi Zolikát, a Blackout szegelő májsztróját, aki csak nevetett a felvetésemen.
De nem adtam fel!
Így az utam Magyarország egyik legnagyobb, hanem a legnagyobb Faith No More rajongójához, (a csabai) Miklós Attilához vezetett. Ugyanis a PinkPunkrz énekes-bőgőse vagy tízszer látta már játszani hőseit.
Egyfekvésű Atesz nem sokat magyaráz – Fotó: Such Tamás/behir.hu
Elmesélte, eddig nem tudta pontosan megfogalmazni, hogy mi az a hihetetlen hangulat, ami megfogja abban a zenében, de ma megvilágosodott: a csabaiság! Továbbá mint MSZP-s képviselő hozzáfűzte, „fel kell kutatni Bill felmenőit és erre egy albizottságot kell létrehozni az önkormányzatnál, amelynek a vezetésére jelentkezem. Nem különben Faith No More koncertet Békéscsabára!”
(Kár, hogy Billnek nem Gold a vezetékneve, mert akkor talán az aranykezű Arany Attilának is lehetne köze hozzá. De nem.)
És íme, az igazság: