Egyre több kutatás lát napvilágot azzal kapcsolatban, hogy a zenetanulás pozitívan hat az agy fejlődésére. Ezt a gondolatot erősítette meg a hétfői alkalmon az intézmény igazgatója, Laczkó Irén.
– Közismert mondás, hogy zene nélkül lehet élni, de nem érdemes. Ez a legősibb művészeti ág, a ritmus a zene abszolút fejlesztő hatással van a készségeinkre, éppen így a személyiségünkre is nagyon pozitívan tud hatni. Iskolánkban figyelünk a gyermekek zenei képzésére, hiszen a zeneórák száma megemelkedett, de van énekkarunk, népdalkörünk is. Diákjaink nagy része a Hétpróbás tánciskolában néptáncol is – tájékoztatott az igazgató.
Hozzátette, hogy 130 alsós diák vett részt a Filharmónia Magyarország programján, amelyet nagyon jó lehetőségnek tart, hiszenn "házhoz jött a zene".
Mohácsiné Szeverényi Ágnes kulturális szervező megerősítette: a programnak az az elsődleges célja, hogy a gyerekekhez közelebb hozzák a komolyzenét.
A műsor közreműködője Soós Emőke és Lovas Gábor volt, akik a Békéscsabai Napsugár Bábszínház művészei. Megzenésített verseket adtak elő, részben saját hangszereléssel.
– A műsor a Pimpimpáré – zenés-verses előadás címet viseli. A zenekedvelő fiatalok az előadás során megismerhetik a gitárt, a kobozt, dobokat, a tangóharmónikát, különböző csörgöket, tárogatót, furulyákat – hangsúlyozta Mohácsiné Szeverényi Ágnes.
A Filharmónia Magyarország sorozata kedden folytatódik a Békéscsaba Lencsési Óvodában.