Semmelweis-napi díjak Gyulán és Csabán – videóval

Számos díjat és kitüntetést adtak át ma a Békés Megyei Központi Kórház két tagintézményében.

A Békés Megyei Központi Kórház két tagintézményében külön, Gyulán és Békéscsabán is megtartották a Semmelweis-napot. Az ünnepségen a kitüntetések átadásán és az előléptetések bejelentésén túl értékelte az elmúlt néhány hónapot a Dr. Becsei László főigazgató. Mint mondta, sok munka kellett, hogy a békéscsabai és a gyulai kórház az összevonás után is zavartalanul és egyre hatékonyabban működhessen. Hozzátette: a következő időszakban a dolgozók jelentős béremelésre számíthatnak a kormány intézkedésének köszönhetően. A fizetésemelés az orvosoknak, ápolóknak havonta bruttó több tízezer, esetenként százezer forint is lehet.

 

 

Díjak a Békéscsabai Réthy Pál kórház tagintézményben

Az Emberi Erőforrások Minisztériumában díjátadó ünnepségre kerül sor, ahol Pro Sanitate kitüntetésben részesül július 4-én:

  • Dr. Borbola György osztályvezető főorvos
  • Dr. Csenkiné Dr. Tóth Eszter belgyógyászat részlegvezető főorvosa
  • Dr. Simon Fiala János szájsebész főorvos

Miniszteri Elismerő Oklevelet vehet át:

  • Bányai Éva, a szülészet-nőgyógyászati osztály főnővére
  • Dr. Gyulai Miklós főorvos
  • a sürgősségi betegellátó osztály kollektívája

A „Réthy Pál Emlékérmet” kapta:

  • Dr. Erdődi Erzsébet főorvos

A „Békéscsaba Egészségügyért” kitüntetést kapta:

  • a Békés Megyei Központi Kórház Dr. Réthy Pál Tagkórházának Csecsemő és Gyermekosztály,
  • Békéscsabai Egészségügyi Alapellátási Intézmény Védőnői Szolgálata.

A „Békéscsabai Hűségdíj” kitüntetést kapta:

  • Dr. Balázsné Bozsó Erzsébet körzeti nővér
  • Bánhidi Attiláné asszisztens
  • Dr. Faluhelyi Ákos felnőtt háziorvos
  • Guráné Farkas Erika asszisztens
  • Dr. Józsa Zoltán felnőtt háziorvos
  • Kiszely Tiborné fogászati asszisztens
  • Sajbenné Priskin Zsuzsanna fogászati asszisztens
  • Szászné Petrik Pálma asszisztens
  • Vidovenyecz Pálné orvos-írnok

Adjunktusi kinevezésben részesül a Tudományos Bizottság, a Szakmai Vezető Testület és az osztályvezető főorvosok döntése alapján:

  • Dr. Berg Walter Johann
  • Dr. Patai Tímea
  • Dr. Pelle Beáta
  • Dr. Varga Péter
  • Dr. Vághy Rita

Főorvossá lép elő:

  • Dr. Ombódi Róbert főorvos

A „Kórházért” emléklapot vehetett át:

  • Juhász Ágnes – röntgen szakasszisztens
  • Dr. Kliment Magdolna – főorvos
  • Kulichné Komáromi Katalin – gyógyszertári szakasszisztens
  • Lengyelné Nagy Zsuzsanna – endoszkópos asszisztens
  • Dr. Mészáros László – főorvos

 

Főigazgatói Dicséretet kapott:

  • Baginé Ilyés Edina adminisztrátor, gyermekosztály
  • Dr.Balla Edit adjunktus, belgyógyászat-gasztroenterológia
  • Bús Jolán asszisztens, Aranymérleg Gyógyszertár
  • Czibula Szilvia adminisztrátor, fizioterápiás osztály
  • Császár Lászlóné szülésznő, szülészet-nőgyógyászati osztály
  • Filóné Chovan Éva asszisztens, belgyógyászati szakrendelő
  • Gábor János gépkocsivezető, szállítási csoport
  • Hajdúné Vajkó Emese ápoló, intenzív osztály
  • Dr. Hegyi Tibor szakgyógyszerész, Intézeti Gyógyszertár
  • Jancsó Brigitta humánpolitikai előadó, humánpolitikai és titkársági osztály
  • Kis Csaba  beteghordó, krónikus belgyógyászati osztály
  • Kis Csaba beteghordó, sürgősségi és betegellátó osztály
  • Kocsis-Pál Ildikó asszisztens, EDDSZ titkár, belgyógyászati osztály, nefrológiai gondozó
  • Központi Sterilizáló kollektívája
  • Krajcsóné Molnár Judit nővér, otopédiai osztály
  • Miklós Veronika aneszteziológiai szakasszisztens, intenzív osztály
  • Nyisztor Illésné pénztáros, gazdasági hivatal
  • Pálfiné Seres Veronika szakápoló, sebészeti osztály
  • Papp Ilona hisztokémaiai és immunhisztokémiai szakasszisztens, patológiai osztály
  • Pócsikné Csicsely Edit szülésznő, szülészet-nőgyógyászati osztály
  • Szabó Zsolt diszpécser, biztonságszervező és üzemeltetési osztály
  • Szakolczay Istvánné segédasszisztens, központi laboratórium
  • Szatmáriné Demeter Ildikó röntgen szakasszisztens, radiológiai osztály
  • Sztankó Szilvia  asszisztens, fül-orr-gégészeti osztály
  • Tatár Gabriella  gyógytornász, fizioterápiás osztály
  • Velkiné Dittmann Mónika műtősnő, központi műtő

 

A Pándy Kálmán kórházban adott díjak, elismerések, előléptetések

„Kórházért-díjat” kapott:

  • Dr. Nagy Rózsa főorvos, neurológia-stroke osztály
  • Szekeresné Ficzere Ágnes ápoló, szemészeti osztály
  • Bakos Judit pénzügyi előadó, pénzügyi-számviteli osztály

 

„Főigatgatói-főorvosi dícseretet” kapott:

  • Dr. Jambrik Zoltán részlegvezető főorvos, Invazív Kardiológiai részleg
  • Illikné Lengyel Erika egészségügyi ügyvitelszervező, gyermekosztály

 

N. Szabados-díjat kapott:

  • Vargáné Koncz Veronika anyaggazdálkodó, gazdasági osztály

„Ápolási igazgatói dícséretet” kapott

  • Forrás Endréné ápoló, aktív tüdőgyógyászati osztály
  • Pásztor Zoltánné ápoló, sürgősségi betegellátó osztály

„Gazdasági igazgatói dícséretet” kapott

  • Szabóné Orbán Mónika adminisztrátor, Biztonságszervezési és üzemeltetési osztály

 

,,Magyar Sárvári Csilla Mészáros Magdolna Egészségügyi Szakdolgozói Kamara” díját kapta

  • Sárvári Csilla gyermekintenzív szakápoló, gyermekosztály

Ápolási Igazgatói Különdíjat kapott:

  • Jámborné Nagy Rózsa citológiai szakasszisztens, Patológiai osztály

Főrvosi kinevezést kapott:

  • Dr. Szaniszló István neurológia-stroke osztály

Adjunktusi kinevezést kapott:

  • Dr. Kovács Bernadett, gyermekosztály
  • Dr. Nagy Szilvia, baleseti sebészeti osztály
  • Dr. Pohánka Tünde, szemészeti osztály
  • Dr. Baranyai Csaba, kardiológia osztály
  • Dr. Bordás Levente, III. belgyógyászati osztály
  • Dr. Deák Endre, intenzív osztály
  • Dr. Ille Alexandru, intenzív osztály
  • Dr. Sztán János, szülészet-nőgyógyászati osztály

 

Véradók köszöntése (zárójelben a véradások száma)

  • Bundik Ibolya Panna (10)
  • Gróza Anna (10)
  • Kmetykó Ágnes Anna (10)
  • Koléner Rozália Hajnalka (10)
  • Lázár Anikó (10)
  • Petres Margit (10)
  • Polgár Gabriella (10)
  • Pál Ilona (10)
  • Dr. Ruzsa János (10)
  • Szatmáriné Schall Anikó (10)
  • Szirbuczné Sztancs Anna (10)
  • Szilágyi Roland (10)
  • Szucsigán János (10 )
  • Turcsán Krisztina Ágnes (10)
  • Vadiné Vass Erzsébet (10)
  • Avramucz Mária (15)
  • Bundik Lászlóné (15)
  • Csóka Jánosné (15)
  • Erdélyi Zsolt (15)
  • Gólya Gergely (15)
  • Jantyik Tiborné (15)
  • Málik Istvánné (15)
  • Nyárfádi Zsolt (15)
  • Dr. Rus-Gal Paul (15)
  • Schriffert Márton (15)
  • Varjú Józsefné (15)
  • Bere Istvánné (20)
  • Farkas Mónika (20)
  • Fürj Imre (20)
  • Kuti Árpád (20)
  • Megyesi Jánosné (20)
  • Pallag Anikó (20)
  • Dr. Sárosiné Hőh Henriette (20)
  • Balta Pál (30)
  • Bálint Andrásné (30)
  • Dan Tünde (30)
  • Köröminé Janis Veronika (30)
  • Kocsis Richárd (30)
  • Kovács István (30)
  • Perlaki György (30)
  • Bundik László (40)
  • Hanusz Ibolya (40)
  • Németi József (40)
  • Jurák Napóleon László (40)
  • Dr. Szalai László (50)
  • Szőkéné Nagy Julianna (50)
  • Lovász Zoltán (60)
  • Kiss Zoltán (70)
  • Pomázi Ferenc (70)
  • Szabó Péter (70)
  • Tóth László (70)

 

Megosztás:

Címke: , , ,