A több napos rendezvény célja a hagyományok ápolásán és átadásán túl a közös élmények és az intézmények közötti együttműködés fontosságára való figyelemfelhívás. A Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke kiemelte a régi hagyományok és ünnepek értékének a fontosságát és megélésének jelentőségét.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– Minden családnak, így a nemzetünknek is vannak olyan hagyományaink, amelyeket azért kell továbbvinni, mert anélkül sokkal szegényebbek lennénk. Az hogy húsvét van – és tudjuk ennek a vallásos és néphagyományok szerinti részét –, az, hogy nézzük a televízióban, hogy Hollókőn épp locsolkodnak, és milyen szép tojásokat adogatnak egymásnak, nem elég. Ezt át is kell élni! Mert amit átélek, az bennem van és az összeköt – hangsúlyozta Pál Miklósné, elnök.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
Ungvári Istvánné, a versmondón résztvevő Békéscsabai Tündérkert Óvoda Katica csoportjának óvodapedagógusa elmondta, szerette volna a szokásostól eltérő versekkel felkészíteni a gyerekeket, így esett a választás a székely vonalra.
– Nagyon sok könyvet, ismertetőt és az internetet böngésztem, mire rátaláltam erre a négy gyönyörű versre. A gyerekek örömmel fogadták, nagyon tetszik nekik, minden nap gyakoroltunk egy kicsit. Úgy gondolom nagyon sikeresen szerepeltek és nagyon büszke vagyok rájuk – fejtette ki az óvónő.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
A versmondó találkozón minden résztvevő kapott jutalom piros tojást, az első három helyezettet pedig arany-, ezüst- és bronztojással díjazták.
A programsorozat egészen április 17-ig tart, a Tégla ugyanis eddig várja az érdeklődőket húsvéti témájú alkotóházába. A rendezvény kiváló példája annak, hogyan képesek helyi intézmények és civil szervezetek együtt dolgozni egy élhetőbb, összetartóbb és kulturálisan gazdag közösség építésén a legfiatalabb generáció bevonásával.