Makramé a Munkácsy Emlékházban: néhány fonalból karácsonyfadísz

2025. december 15. 17:27 | Fajó Attila

Kreatív feltöltődésre invitált a Munkácsy Emlékház szombat este minden makramé iránt érdeklődőt. Hudák Mariann workshopján kézzel készített remekek sora született meg az ünnepi készülődés részeként.

Az esemény a Munkácsy Emlékház Munkácsy piknik elnevezésű programsorozatának részeként valósult meg. A festőfejedelm szellemi és fizikális örökségét ápoló emlékház a kreatív alkotás vonalán indulva szervezte meg a makramé foglalkozást, Hudák Mariann, mesterremek és príma djas viseletkészítő vezetésével, aki jelenlévőket bevezette a technika világába és alapszinten bemutatta annak elkészítését, illetve egyik lehetséges felhasználási módját.

– Terveink zerint jövőre is szervezni fogunk hasonló workshopokat, ahova szeretettel várjuk az érdeklődőket – fogalmazott Laszkó Tímea, a Munkácsy Emlékház vezetője.

Ezek is érdekelhetik

További programok »

Kultúra

Négy alkotó, egy kiállítás a Békés Megyei Könyvárban

Színnel-lélekkel címmel rendezett kiállítást az AmArt a Békés Megyei Könyvtárban. A kiállításmegnyitó szombat délután kisebb közlekedési akadályt jelentett a klasszikus könyvtárlátogatók számára, hisz olyan sokan érdeklődtek a rendezvény után, hogy az előtér – amely egyben most kiállítótér – egy részét teljesen elállták.
2026. január 24. 18:29
FEL