Labdarúgás: Brlázs Gábor pécsi győzelemmel debütált a kispadon

2022. április 24. 19:12 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-1-re nyert a Pécsi MFC otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga 24. fordulójában, vasárnap este.

PÉCSI MFC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (0–2)
Pécs, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Kulman Tamás)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa (Károly B., 59.) – Kónya (Tihanyi, 77.), Futó (Zsemlye, a szünetben), Nikitscher, Hegedűs M. – Bíró B. (Adamcsek, a szünetben), Szabó Z. (Grabant, a szünetben). Vezetőedző: Vas László.
BÉKÉSCSABA: Czinanó (Winter, 90.) – Hodonicki, Farkas M., Bora, Kitl – Puskás G., Sipos G., Király P. (Babinyecz, 90.), Máris (Ilyés, 69.) – Horváth P. (Szabó P., 90.), Lukács R. (Tóth D., 69.). Megbízott vezetőedző: Brlázs Gábor.
Gólszerzők: Károly B. (60.), ill. Farkas M. (2.), Lukács R. (44.)

A csabaiak mozgalmas napok után érkeztek a 7. helyen álló, egy jobb ősz után gyengébben teljesítő Pécs otthonába, miután Schindler Szabolcs a Szolnok elleni, egy héttel ezelőtti vereség után beadta a felmondását. Az irányítást az NB III-as csapatot felkészítő Brlázs Gábor vette át, aki Kitl Miklóst visszavezényelte a védelem bal oldalára, Hodonicki Márk pedig a jobb oldalra került, középen Fazekas Lóránt helyett ismét Bora György kezdett, Nikola Pantovic kimaradt a csapatból, a gólkirály-jelölt Lukács párja ezúttal Horváth Péter volt a támadósorban.

Kiválóan nyitott a Békéscsaba, már a 2. percben megszerezte a vezetést: egy szöglet után a rövid sarokra berobbanó Farkas Márk csúsztatott a hosszú alsó sarokba, a védő harmadszor volt eredményes az idei bajnokságban (0-1). Ezt követően a vendégek magabiztosan álltak a lábukon, inkább a csabaiak akarata szerint alakult az első félidő. Sőt! A játékrész utolsó előtti percében ismét egy sarokrúgás után született gól: a hazaiak kapusa, Helesfay Donát az első kísérletet még védte, de a lecsorgót Lukács Raymond bombázta a kapuba, aki a huszonegyedik gólját jegyezhette a szezonban (0-2).

Nem lehetett elégedett a látottakkal a Pécs vezetőedzője, Vas László ennek megfelelően hármas cserével frissített a szünetben, ám az áttörést mégis a negyedik változtatás hozta meg: egy óra elteltével az egy perccel korábban beálló Károly Bálint első labdaérintéséből szépített (1-2). A hazaiak védelme nem volt határozott ezen az összecsapáson, hét perccel később Helesfay és Katona nem értette meg egymást, de Lukács ezúttal nem élt a lehetőséggel. Brlázs Gábor is cserélt, Lukácsot és Márist, Ilyés, valamint Tóth Dániel váltotta húsz perccel a vége előtt. Utóbbi öt perccel később óriási ziccert hagyott ki, majd a 83. percben Ilyés is eldönthette volna a meccset, de Helesfay hárított. Öt perccel a vége előtt Czinanó kapus sérült meg egy ütközésnél, így az utolsó percekben Winter Dániel állt a gólvonal előtt. Az eredmény viszont már nem változott, Brlázs Gábor sikerrel mutatkozott be a lilák kispadján!

A Békéscsaba 2-1-es sikerével javított a helyzetén, a 14. helyen áll és jelenleg öt pont az előnye már kieső helyen álló, újabb kiesési rangadót nyerő Szolnokkal szemben. A csapat legközelebb szokatlan időpontban, pénteken lép majd pályára, amikor a kupaelődöntős ETO FC Győr érkezik a Kórház utcába.