A tanulmányi díjak sikeressége töretlen, idén összesen 764 sikeres pályázat érkezett be a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató feladatvállalási területének 13 vármegyéjéből. A Kiválósági-díjra 396-an, a Hősötös-díjra pedig 368-an pályáztak sikeresen. A Kiválósági-díjasok vagyis a felső tagozatosok és középiskolások közül huszonöten kitűnő bizonyítvánnyal rendelkeznek.
Az ÁGOTA Közösség négy évvel ezelőtt hirdette meg először a Kiválósági-díjat azoknak a nevelőszülőknél vagy lakásotthonban élő, felső tagozatos és középiskolás gyermekeknek, akik legalább négyes tanulmányi átlaggal rendelkeznek. A fiatalabbakra is gondolva, a Hősötös-díjra alsó tagozatos diákok és azok a fiatalok pályázhattak, akik a 2022/2023-as tanévben bármely típusú, alap- vagy középfokú oktatási, nevelési intézményben összegyűjtöttek legalább 100 darab ötös érdemjegyet. Békés vármegyéből összesen 93 fiatal nyújtott be sikeres pályázatot: harmincheten a Kiválósági-díjra, ötvenhatan pedig a Hősötös-díjra jelentkeztek.
Az ünnepélyes átadón Bulla Erika, a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató területi igazgatója elmondta: a négy éve indult saját kezdeményezés célja, hogy bemutassa, minden gyermek önmagában is érték, a jó teljesítményt pedig honorálni kell. Hozzátette, az sem elhanyagolandó, hogy a kiváló hallgatók, társaiknak elé is példát állítanak a tanulmányi hozzáállásukkal. Ezzel reményt és erőt adnak egymásnak egy jobb életre.
Zsuzsa Attiláné Csorváson él családjával. Tizenöt évvel ezelőtt kezdte el a nevelőszülői feladatokat, ami nem kis vállalkozás, de úgy érzi minden munkát megér, amikor egy értékes élet kifejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulhat.
– A mai esemény a gyerekeknek különösen fontos, hiszen közönség előtt hivatalosan is elismerik őket. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, illetve vagyunk, hogy már tavaly is jelen lehettünk ezen a rendezvényen. Akkor három gyermekkel állhattam az elismertek sorában, jelenleg kettő gyermekemet jutalmaztak, de ebből egy nagyfiam az Erasmus-program keretein belül Máltán van, így személyesen nem tudott megjelenni – fogalmazott a nevelőszülő.
Nevelt gyermeke, Kovács Hajnalka Napsugár már hatéves korától tudja, hogy állatorvos szeretne lenni. Így a biológia és a kémia kiemelt szereppel bírnak a tanulmányi menetrendjében. Mint mondta, rengeteg nyúl van a háztartásukban, de nemrég két cicával és kutyussal is gazdagodott a létszám.
A kiemelkedő tanulmányi eredményt elért fiataloknak a békéscsabai ünnepségen András Katalin, a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató főigazgató-helyettese, Bulla Erika területi igazgató és Kisné Fekete Marianna szakmai vezető nyújtották át az okleveleket.