A Debrecen nyolc góllal nyerte a keleti rangadót Békéscsabán - galériával

2020. február 22. 21:20 | Hidvégi Dávid

Ezúttal sem sikerült győznie a Békéscsaba Előre NKSE csapatának a női kézilabda NB I-ben, miután a Debreceni VSC könnyedén vitte el a két pontot a városi sportcsarnokból. A DVSC-t nem zavarta meg, hogy ezúttal nem lehettek nézők az arénában és magabiztos győzelmet aratott a lilákkal szemben.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a városi sportcsarnok felújítása miatt a szakhatóságok nem engedélyezték a békéscsabai klubnak, hogy nézőket fogadjon a helyszínen a Debreceni VSC ellen. A két csapat összecsapása fokozott minősítést kapott, a felújítási munkálatok miatt pedig nem lett volna lehetőség a szurkolók elkülönítésére. A mérkőzést a Békéscsabai Médiacentrum élőben közvetítette a 7.Tv-n és a Behir.hu hírportálon.

A mérkőzés előtt egy nem várt bejelentés érkezett a klub részéről. Az elmúlt két mérkőzésen kiválóan védő friss igazolás, Dragica Tatalovic a hivatalos indoklás szerint előre nem látott egészségügyi okok miatt távozott az együttestől. A csapat legeredményesebb játékosa, Kopecz Barbara az idei szezonban már nem lesz bevethető térdszalagszakadása miatt, míg Aleksandra Vukaljovic sem játszhatott sérülés miatt, de ott ült a kispadon, hogy biztassa csapattársait.

(Fotó: Milyó Pál)

A Békéscsaba csak a mérkőzés elején tudott lépést tartani a Debrecennel, 3-3 után a vendégek szinte végig vezettek, a csapatok végül ötgólos vendég előnnyel fordulhattak szünetre (10-15). A csabai kapuban Balog Judit jól teljesített, de a DVSC védekezése is jól működött, a kezdő hálóőr, Oguntoye Viktória a csapattársaknak köszönetően több könnyű hárítást is bemutatott az első félidőben.

A második félidőben tetemes, kilencgólos előnyre tett szert a Debrecen. Ezt követően egy jó csabai hét perc következett: a hazaiak négy gólt lefaragtak a hátrányukból. Az Előre játékosai több hétméterest is kihagytak, Triffa Ágnes, a vendégek kapusa tovább javította statisztikáját, aki az idei bajnokság legjobb hetesölője. A csabaiaknál Marincsák Nikolett és Barján Bianka játéka volt kiemelendő, előbbi nyolc, utóbbi hat gólt szerzett. A meccs végén azonban a DVSC játékosai örülhettek, miután 33-25-re megnyerték a mérkőzést, ezzel maradva a pontvadászat 4. helyén. A Békéscsaba maradt a kieső, 13. helyen, négy pontra az élvonalban maradást jelentő, 12. pozíciót elfoglaló Alba Fehérvár együttesétől.

Mestermérleg

Köstner Vilmos, a vendégek vezetőedzője kiemelte, hogy a védekezésük és a kapusteljesítményük az első ötven percben elfogadható volt, ez segített a győzelem megszerzésében, de sok ziccert is kihagytak. A zártkapus meccsről elmondta: azok, akik úgy döntöttek, hogy most legyen a sportcsarnok felújítása és nézők nélkül rendezzék ezt a mérkőzést, azok kiszúrtak a női kézilabdával. Hozzátette: több mint 20 éve jár Békéscsabára, kelet-magyarországi rangadóra, de ilyen csendes, nyugodt meccsre nem volt még példa. A szakvezető elmondta, hogy a csabaiakon érződött Aleksandra Vukaljlovic hiánya, aki nélkül biztossá vált a két csapat közötti különbség.

Horváth Roland, a Békéscsaba mestere arról beszélt, hogy rendkívül fiatal a keret, ráadásul a rutinosabb játékosai közül többen is sérültek, így rövid volt a kispad ezen az összecsapáson. Az edző elmondta, hogy a nagy nehezen leigazolt kapus már nem tud segíteni a csapatnak, ez pedig befolyásolta a mérkőzést, mint ahogyan Vukaljlovic hiánya is. Hangsúlyozta, hogy nagy volt a fizikális különbség a két csapat között, de erre már előre felkészültek. A vezetőedző az eredmény ellenére még bízik a bennmaradásban, amiért az elkövetkező hetekben keményen dolgozik majd az együttessel.