Ködmön Zsolt, az intézmény vezetője köszöntőjében úgy fogalmazott: bár az egészségügy segítő szakma, hivatás, időnként a benne dolgozók is jelentős kihívásokkal szembesülnek, és nekik is jólesik a segítség.
Előfordul, hogy az ellátás olykor minden igyekezet ellenére nehézségekbe ütközik, vagy az ellátottak sorsa érinti mélyen az alapellátásban dolgozókat, akik az elmúlt évek egészségügyet érintő változásainak lekövetését is teherként is élték meg – mutatott rá.
Azt is mondta: meglátása szerint az alapellátás a jövőben egyre fajsúlyosabbá válik az egészségügyi ellátórendszeren belül.
Ködmön Zsolt beszédében az idén áprilisban elhunyt Tarnay Évagyerekfogorvosról is megemlékezett.
Mint kifejtette, bízik benne, hogy nem válik általánossá, hogy az egészségügyi dolgozók nem tölthetik nyugdíjas éveiket a megérdemelt pihenéssel, és időben sikerül megtalálni azokat a fiatal kollégákat, akik a praxisokat, álláshelyeket örömmel és motiváltan átveszik. Az intézményvezető az ágazatban dolgozókat arra biztatta, hogy adják át megszerzett tudásukat, tapasztalatukat a jövő generációjának.
Az intézményvezető végezetül megköszönte a jelenlévőknek a lakosság egészségügyi ellátásában végzett munkájukat.
Kiss Szabolcs önkormányzati képviselő, a humán és társadalompolitikai bizottság elnöke aláhúzta: aki az egészségügyet választja, nem szakmát választ, hanem hivatást, amely felelősséggel, sok lemondással és áldozatvállalással jár.
Kiemelte: az egészségügyi alapellátás területén dolgozók „gondoznak, ápolnak, és súlyosabb esetekben továbbirányítanak, gondoskodnak a prevencióról, a figyelemfelhívásról”.
Hangsúlyozta: a gyulai önkormányzat kiemelt figyelmet fordít a szakterületen a folyamatos fejlesztésre és a munkakörülmények javítására. Beszédében arra is emlékeztetett, hogy hamarosan megkezdődik a gyulavári egészségház felújítása.
Köszönet a magas színvonlú munkáért
Fábián Mihály, Borsiné Gergely Judit és Varga Tímea vehetett át idén Dr. Libor János-díjat. Fábián Mihály főorvos, a fog- és szájbetegségek, valamint a gyermekfog és fogszabályozás szakorvosa 1975-ben szerzett diplomát, azóta Gyulán praktizál. Első munkahelye az akkori városi fogászat volt, emellett másodállásban látta el a Gyulai Húskombinát üzemi fogorvosi feladatait. 1978-tól a gyulai rendelőintézet fogszabályozási osztályán dolgozott, ahol sikeresen letette a fogszabályozási és a gyermekfogászati szakvizsgát. Itt teljesedett ki tudományos munkássága, ekkor kapta meg főorvosi kinevezését is. A gyulai kórház adta lehetőségeket kihasználva közösségi, társadalmi feladatokat is végzett. 1989-ben elsőként lett vállalkozó fogorvos. 1997-től a gyulai alapellátás körzeti fogorvosaként dolgozik, ma már nyugdíjasként. Munkáján túlmutató tevékenységeit vállalkozóként is folytatta: betöltötte a Békés Megyei Fogorvosi Kamara elnöki tisztségét, megyei szakfelügyelő fogorvosi feladatokat látott el, szakmai továbbképzéseket bonyolított le. Elnökként irányította a Gyulai Civil Szervezetek Szövetségének munkáját, nevéhez fűződik a Gyulai Méz- és Mézeskalács-fesztivál szervezése – hangzott el a laudációban.
Borsiné Gergely Judit korábban a Gyulai Központi Kórház fül-orr-gége osztályának adminisztrátoraként dolgozott, 2004 szeptembere óta pedig Olasz Mária háziorvos irányításával látják el a 13. számú körzet pácienseivel kapcsolatos teendőket. Munkáját, mely az adminisztrációs feladatok megszaporodásával még inkább felértékelődött, szorgalommal, elkötelezettséggel végzi. Szakmai felettese és a páciensek felé is kellő alázattal, segítőkészséggel fordul, legjobb tudása szerint segít mindenkinek. Munkájára az elmúlt húsz évben egyszer sem érkezett ellátotti panasz, ami – tekintve a lakosok habitusának sokféleségét – aláhúzza érdemeit. Teherbírása és a hivatásával szembeni lojalitása példaértékű – emelték ki a méltatásban.
Varga Tímea főiskolai oklevele megszerzése után, 2005-ben a Gyulai Egészségügyi Alapellátási Intézménynél kezdett el dolgozni iskolavédőnőként. 2011 és 2014 között külföldön élt, majd hazatérve új lendülettel látta el korábbi munkakörét. Az ellátottakkal és szüleikkel kedves, barátságos, ugyanakkor következetes és határozott. Feladatait előrelátóan, jól szervezi, hatékonyan, lendületesen végzi el. A kínálkozó, munkavégzésével összeegyeztethető tanulási vagy munkafolyamat-javítási lehetőségeket igyekszik megragadni. Megőrzi az őt bizalmába fogadók titkait, így építve tovább bizalmukat, ami kulcsfontosságú ahhoz, hogy segíteni tudjon a problémáik megoldásában. Mindezek mellett megvan benne a hivatásához szükséges szerénység, alázat és becsületesség – hangsúlyozták a laudációban.
Forrás: Gyulai Hírlap