– Aki nem ilyen öltözékben jelent meg, mint én, az ne érezze kellemetlenül magát – mondta bevezetőjében, a gyönyörű népviseleti ruhába öltözött Karsai Molnár Mira, az est konferansziéja, aki egyben az iskola tanulója is –, hiszen én is fellépek a program folyamán.
A Varga Adrienn Szabadtorna SE – Fotó: Such Tamás / behir.hu
Bartolák Mária és Fábián Ferenc, az Szülők-Öregdiákok képviselői nevében elmondták, lassan tíz éve tűzték százlajukra, hogy segítsék a gimnázium tanulóit a célok elérésében, illetve erősítsék a közösségi összefogást. – Emellett küldetésünk természetesen a hagyományőrzés, valamint a szülők és a pedagógusok közti mély kapcsolat kialakításáról is szól. Kívánjuk, hogy legyen ez egy olyan este, amelyre szívesen emlékszünk vissza – fűzték hozzá.
Szabó László – Fotó: Such Tamás / behir.hu
– Az Andrássy jogelőd intézménye, a Rózsa Ferenc Gimnázium, amely a 20. század második felében/végén tökéletesen igyekezett szondázni, amikor neki felelős értelmiségieket kellet nevelni – fogalmazott Szabó László, az iskola főigazgatója. – A Rózsa ezt a szellemiséget adta örökül az Andrássy giminek. Amikor a Rózsa lexikában, konzervatív iskolafilozófiában gondolkodott, azt gondolkodom, tökéletesen teljesítette a hivatását. Jövőképünk, hogy védjük a régi rózsás konzervatív iskolafilozófiát, amelyet színesítünk egy 21. század eleji, alternatív, a gyerekek idegrendszerének, lelkiségének megfelelő iskolafilozófiával.
A bált több illusztris vendég tisztelte meg jelenlétével. Többek között megjelent Nagy Ferenc és Varga Tamás alpolgármesterek, dr. Bódi Beáta, a Békés Vármegyei Kormányhivatal igazgatója, Borbula István György, a BRSE operatív igazgatója, valamint Hegyi Boglárka, Békéscsabai MC ügyvezető-főszerkesztője is.
Az est folyamán közreműködött Horváth Nikolett 11/B-s és Váróczy Lilla 9/D-s tanulók; a Varga Adrienn Szabadtorna SE és a Hétpróbás Néptánciskola – a fellépők zöme az Andrássy gimibe jár. Az ünnepi vendég Bauer Barbara író volt.