Színes kísérő programok a március 15-i, ünnepi forgatagban

2025. március 15. 13:08 | Fajó Attila

A március 15-i központi ünnepség mellett számos kísérő program várta az eseményre látogatókat: kézműves foglalkozás családoknak és a hagyományőrző civil szervezetek bemutatói színesítették a napot az esős idő miatt fedett térben, a Csabagyöngye Kulturális Központban.

Gyerekzsibongástól volt hangos az Agóra terem a Csabagyöngye Kulturális Központban, ahol szablya vívást gyakorló kishuszároktól, kokárda készítőkön át, népi kézműves játszóházzal és fotószínházzal, illetve hagyományőrző hadi bemutatóval is találkozhatott az érdeklődő nézelődő. Sok család hozta el kislurkóit, hogy megmerítkezhessenek a március 15-i ünnepi hangulatban, míg a hangversenyteremben a központi ünnepség zajlott.

– Érdemesnek tartottuk elhozni a kisfiamat, hogy ő is megismerkedhessen ezekkel a fogalmakkal és legyen némi benyomása arról, mit is ünneplünk ma. Persze neki még a játék a legfontosabb, de örvendetes dolog, hogy kísérőporgramból itt nincs hiány és közben még közösségben is van a hasonló korúakkal – fogalmazott Kovács Dániel, egy édesapa a tömegből.

– Az ország számos pontján jártunk már a hagyományőrző egyesületünkkel 27 éves fennállásunk alatt – mondja el az 1848/49-es Szabadságharc Szegedi III. Honvédzászlóalj Hagyományőrző Egyesületének vezetője, dr. Vas László hagyományőrző ezredes.

Varga Tamás alpolgármester, az ünnepi kavalkádot tető alá hozó - a szó átvitt és eredeti értelmében is, tekintve a rossz időt - önkormányzat nevében kiemelete: szeretnék és úgy tapasztalják, sikerül is az ünnepet a családokévá tenni, hiszen évről évre bővülő kísérő programokat csatolnak a központi ünnepség szokványos elemeihez, ami a minőségi időtöltést, az ünnephez méltó emlékezést, és egyszersmind a nemzeti identitástudat erősödését is szolgálja. 

 

Galéria

Vissza
Előre

További programok »

Friss hírek

A Szőnyi úton sem ment – zsinórban harmadik vereségét szenvedte el az Előre

A BVSC-Zugló otthonában folytatta szereplését a Békéscsaba 1912 Előre együttese a labdarúgó NB II 21. fordulójában vasárnap délután. Csató Sándor együttese végig küzdött, de a gól ezúttal is elmaradt. A fővárosiak végig irányították a mérkőzést, így megérdemelten zsebelték be a három pontot. A csabaiak a vereség után is maradtak a tabella 14. helyén.
16:39