A színház házhoz megy programban bemutatott előadásokat mindig hosszas előkészületek előzik meg, hiszen a darabban játszó színészek mellett a díszlet is utazik. Ennek köszönhetően színházi körülményeket varázsolnak az iskolák tornatermébe vagy éppen aulájába. A jelenlegi utazó előadás Moliére klasszikusát vitte közelebb a diákokhoz
– Az a szerencse, hogy Molière Tartuffe című darabja benne van a tananyagunkba is, és igyekeztünk azt a korosztályt megszólítani, akiknek ez éppen aktuális. Egy tanári magyarázat mellett, a tantermi körülményekből kiszakadva, érdemes élőben megtapasztalni, hogy milyen is ennek a darabnak a színházi verziója – emelte ki Malatyinszki Péter, a BSZC Kemény Gábor Technikum gazgatója. Hozzátette: nem titkolt céljuk, hogy a fiatalok minél nagyobb számban látogassák a színházat és megszeressék a színjátszást.
A Békéscsabai Jókai Színház Színitanházának másod- és harmadéves növendékei félévi vizsgadarabját a végzősök osztályfőnöke, Bartus Gyula Jászai Mari-díjas színművész rendezte. A színművész a darabról szólva elmondta, hogy a családtagok pótcselekvései szétzilálják a családot, így Tartuffe, az álszent kalandor, nagyon könnyen be tud férkőzni közéjük intelligenciája és manipulatív természete révén.
– Olyan mintha ebben a családban nem is lenne senkinek önálló élete, egyedül a szolgálólány próbál valamiféle kis forradalmat csinálni. Próbálja észhez téríti a családot, hogy nem jó irányba haladnak a dolgok. Biztos vagyok benne, hogy manapság is vannak olyan családok, ahol a pénz erőteljesen meghatározza az egyes családtagok pozícióját – emelte ki Bartus Gyula. Hozzátette: tudták, hogy a programnak köszönhetően elsősorban fiatalok fogják megnézni ezt a kétszer 45 perces darabot, ezért döntöttek a modern feldolgozás mellett úgy, hogy megmaradjon a darab színvonala.