Az intézmény megépítésének becsült összege nettó 837 millió forint. A Békéscsabai Városfejlesztési Kft. nyílt közbeszerzési eljárást írt ki, ami több hatósági szervezet szerint is szabályos és jogszerű volt. A legkedvezőbb ajánlatot egy békéscsabai vállalkozás adta, a második legjobb ajánlat pedig egy hajdúböszörményi székhelyű cégtől érkezett. A kettő között több mint 52 millió forint volt a különbség.
– A nyertes ajánlattevő kihirdetése csak és kizárólag akkor lehetséges, ha ez a közbeszerzési felügyeleti főosztály, ami az irányító hatóság keretében működő, független szakmai szervezet, ezt jóváhagyja. A nyertes ajánlattevő személyét a közbeszerzési felügyeleti főosztály minőségbiztosítási tanúsítvány kiállításával jóváhagyta – fogalmazott Sódar Anita.
A hajdúböszörményi székhelyű cég ezt a közbeszerzési eljárást már harmadik alkalommal támadta meg. Az ügyvezető elmondta, hogy a közbeszerzési döntőbizottság az első két jogorvoslati eljárásnál először öt, majd hat millió forint bírságot szabott ki a közbeszerzést felügyelő cégre.
– Most tehát egy harmadik jogorvoslati eljárás van folyamatban a közbeszerzési eljárásunk kapcsán, továbbra is bízok abban, hogy az igazságunk felszínre fog kerülni, és a nyertes ajánlattevő személyét az ügy végén ki tudjuk hirdetni, majd határidőn belül tudjuk befejezni a beruházást – tette hozzá az ügyvezető.
A támogatási szerződésben 2025. december 31-e szerepel mint a beruházás végső határideje. A városfejlesztési cég kész módosítani ezt a szerződést, ha ez a határidő nem lesz teljesíthető a nyertes kivitelező számára.