Utolsó előtti helyen a Békéscsaba

2021. augusztus 19. 06:13 | Erdei-Kovács Zsolt

A szombathelyi, 3-1-es vereséget követően, négy forduló után a 19. helyen áll a Békéscsaba az NB II-ben.

Szombathelyi Haladás–Békéscsaba 1912 Előre 3–1 (1-1)

Szombathely, 1419 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak (Doktorics, 50.) – Csilus T., Szekér (Hegedűs M., 50.), Holdampf, Kiss B. – Tóth M. (Tóth-Gábor, 82.), Horváth R. (Monori, 71.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas M., Albert I., Bora (Pantovic, 60.), Kitl M. (Gránitz, 71.) – Sipos G., Puskás G. (Király P., 60.), Nagy S. (Illés, 81.), Horváth P. – Máris, Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Németh Milán (35.), Horváth R. (53.), Monori (87.) ill. Farkas M. (43.)

A Haladás határozott és agresszív játékkal rukkolt elő ezen az estén, amit gyakorlatilag az egész mérkőzés alatt folytatni is tudott - írja a csabai klub hivatalos oldalának beszámolója. A Békéscsaba képtelen volt kezelni a letámadásokat és szinte csak másodpercekre birtokolta a labdát. Látszott, hogy a zöld-fehérek nem akarják a véletlenre bízni, ettől függetlenül jól állta a sarat a vendég védelem. Egészen a 34. percig, amikor egy pontrúgás után, lesgyanús helyzetből Németh Milán révén megszerezték a hazaiak a vezetést (1-0). A félidő lefújása előtt még volt válasza a liláknak, hiszen a 43. percben, szintén rögzített szituáció után Farkas Márk egalizált (1-1).

A második félidő elején még nagyobb tempóra kapcsolt a Hali és ebben a szakaszban szinte csak pillanatokig volt a Csabánál a labda. Mivel a játék a vendégek térfelén zajlott, így az 52. percben szinte törvényszerűen jött a második hazai találat, Horváth Rajmund volt eredményes (2-1). Érkeztek a cserék, mindkét mester megpróbált frissíteni, ami a végeredményt tekintve a vendéglátóknak sikerült jobban. A Békéscsabánál lehetőséget kapott Gránicz, Pantovic, Király és Ilyés Tamás is. A játékrész második szakaszában érezhetően visszavett a tempóból a Haladás, azt játszotta, amit ilyenkor kell. A Békéscsaba görcsösen próbált kijönni a szorításból és néhányszor helyzetet is sikerült kialakítani, az újabb egyenlítés azonban nem jött össze. A hajrában aztán a Szombathely a csereként beálló Monori Róbert találatával végleg eldöntötte a találkozót (3-1).

A csabaiak négy forduló után, egy ponttal a tabella 19. helyén állnak. Preisinger Sándor csapata vasárnap a Szenlőrinc ellen javíthat és zárkózhat a tabellán.