Labdarúgás: Bravúros csabai siker az FTC ellen - galériával

2019. december 4. 22:48 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-0-ra legyőzte a szinte egész mérkőzésen emberhátrányban játszó, bajnoki címvédő Ferencvárost a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában.

MAGYAR KUPA, 8. FORDULÓ (A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT)
Békéscsaba 1912 Előre–Ferencvárosi TC 2–0 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 2036 néző. Vezette: Takács J.
Békéscsaba: Uram – Nagy S., Polényi, Pilán – Szalai D., Babinyecz, Hursán, Bidzilya (Pantovic, 61.), Váradi Á. (Zahorán, 68.) – Tóth D., Máris (Gréczi, 71.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Ferencváros: Gróf – Civic, Leandro, Frimpong, Heister (Kharatin, 65.) – Ihnatenko, Skvarka – Szerető (Lovrencsics G., 78.), Bőle, Varga R. – Sihnevic (Priskin, 78.). Vezetőedző: Serhij Rebrov
Gólszerző: Tóth D. (39.), Pantovic (94.)
Kiállítva: Leandro (2.)

Az összes jegy elkelt a találkozóra, így az élő tévéközvetítés és a hideg időjárás ellenére is megteltek Kórház utcai stadion lelátói.

Rosszul kezdett a Ferencváros: alig egy percet követően Leandro rántotta le a kilépő Máris Dominikot, a rutinos játékost pedig kiállította a játékvezető. A hazai együttes ezt követően is fegyelmezett játékot mutatott be, az emberelőny ellenére sem nyílt ki. A Ferencváros ugyan többet birtokolta a labdát, de csak pontrúgások után tudott veszélyhelyzetet kidolgozni. A csabaiak a 38. percben Váradi Ádám révén kerültek először ziccerbe, de ez még kimaradt. Egy perccel később azonban már megszületett a vezető gól: Hursán szöglete után Tóth Dániel talált közelről a kapuba (1-0). A játékrész hajrájában Mikalai Sihnevich kétszer is eltalálta a kapufát, de a szünetre maradt az 1-0-s eredmény.

(Fotó: Milyó Pál)

A második félidőben szinte végig a kapuja elé szorult a Békéscsaba, azonban a 18 éves Uram János nagy napot fogott ki, több szenzációs védést is bemutatott. A fordulást követően Sihnevich, Civic és Kharatin is tesztelte a hálóőrt, de mindig Uram nyerte a párharcot. A 75. percben Gréczi Márton duplázhatta volna meg a csabai előnyt, de ziccerét Gróf Dávid védte. A hajrában mindent megtett az FTC az egyenlítésért, azonban ezen az estén nem jött össze a gólszerzés. A rendes játékidő hosszabbításában pedig Nikola Pantovic eldöntötte a párharcot és beállította a 2-0-s végeredményt.

A Békéscsaba a forduló legnagyobb bravúrját mutatta be a bajnoki címvédő kiejtésével és a következő körben a szintén élvonalbeli Puskás Akadémia ellen játszik majd.