Például Veres Krisztát, a Meseház vezetőjét szülinapján köszöntötték a barátai. Egészen pontosan úgy kezdődött a muri, hogy:
– Jó estét kívánok... – nyitotta (volna) meg a koncertet Kriszta. – Állj, állj! – szakították félbe a felvezetőt a barátnők, miközben egy csudás tortával odaléptek hozzá. Majdan mikrofont ragadtak: – Békéscsaba Zenei Kulturájáért díjban részesíti a hálás, zeneértő, zeneszerető közönség és barátai. Azt követően Soós Emőke belekezdett a Boldog szülinapotba a Széki köszöntőbe, amit több tucatnyian énekeltek.
Kriszta a fényben – Fotó: behir.hu/Such Tamás
Kiderült, nemcsak Kriszta, hanem Pálinkás Tamás, a Meseház ötszázmestere (vagyis félezermestere - a szerk.) is kerek évfordulóhoz ért. Illetve Baló Istvánnak (a zseniális néhai riporter, Baló György öccse), a MAKUZ egyik dobosának is gyertyát gyújtanak otthon. Mosoly. Könnyek. Jazz.
Az est folyamán a MAKUZ tagjai együttesen Szabados Györgyre, a zenei apukájukra emlékeztek. Mesterien és művészein mutatták be, hogy egy árva, vékonyka népdalfoszlányból miképp lehet egy egyórás kompozíciót felépíteni. A mű csúcsa az volt, amikor a csapat úgy szólt, mintha kilenc szivar egyszerre gyakorolna a zeneiskolában. A kakofóniával mintha háborút illusztráltak volna, majd szép lassan kiértek a tisztásra és minden harmonikus lett.
– Nehogy már visszajöjjenek! – mondta valaki. – Parancsolsz? – kérdezett vissza a mellette ülő. – Mert elrontanák ezt a remek hangversenyt. – Ja.
Attól függetlenül persze visszajöttek egy laza tízperces dolgozattal.
Függöny. Kolbász. Szabadság.
***
Baló István – ütőhangszerek, Benkő Róbert – bőgő, Dresch Mihály – fúvóshangszerek, Geröly Tamás – ütőhangszerek, Grencsó István – fúvóshangszerek, Kovács Ferenc „Öcsi” – trombita, hegedű, Mákó Miklós – trombita, Mezei Szilárd – brácsa és Vaskó Zsolt – fúvóshangszerek
A koncert rendezője a Meseházi Alapítvány. A Meseház klubkoncertjeinek támogatója: NKA Hangfoglaló Program.