Mesefalat adtak át kedden a Békés Mérték Közösségi Ház tagjai a Dr. Becsey Oszkár Utcai Óvoda gyermekeinek. Az intézmény udvarának betonkerítésére festettek mesefigurákat, amit egy egész délutánt megtöltő játszóházzal kiegészítve lepleztek le.
Izgatott gyereksereg töltötte meg kedden délután az óvoda udvarát, akiket sok-sok játékkal vártak a Békés Mérték Közösségi Ház tagjai. Az eseményt a Budapest Bank Békéscsabáért program segítségével szervezték, aminek másik része egy meglepetés előkészítése volt: az óvoda betonkerítését mesefallá változtatták a civil szervezet tagjai.
–Várták már ezt a délutánt felnőttek és gyerekek egyaránt, a szülőkről nem is beszélve, mert ők is nagyon izgatottak, hiszen még ezidáig egyben nem sikerült meglesni ennek az alkotásnak a lényegét. Naponta készült a festés és mindig le lett takarva, úgyhogy a gyerekek ebből semmit nem láttak eddig még - mondta el a fal leleplezése előtt Nagyné Kerekes Anikó, a Dr. Becsey Oszkár Utcai Óvoda vezetője.
A mesefalat Gaál-Kosáros Máté leplezte le, neki volt köszönhető, hogy ezt az óvodát választották ki a program szervezői. Előzőleg ugyanis egy rajzpályázatot hirdettek gyerekeknek, a győztes jutalma volt a családi délután. A nyertes rajzra 380-an szavaztak, kis alkotója magát az óvodát vetette papírra.
–Fantasztikus érzés. Az az igazság, hogy nagyon szeretünk ide, a Becsey óvodába járni, és nagyon örültünk neki, hogy Máté egy kicsit itt hagyja a kéznyomát. Azt gondolom, hogy mindenki emlékezni fog rá - mondta Kosáros Andrea, Máté édesanyja.
A mesefigurákkal tarkított kerítést önkéntes, művészeti iskolában tanulók, illetve pszichiátriai és szenvedélybetegek készítették.
–A vonalakból ki lehet olvasni azt a szeretetet, amit a gyerekek iránt éreznek az iskolások és mi is. Igazából az jelentett igazán jó érzést, hogy a gyerekekre gondolt az ember festés közben is - mesélt az alkotás folyamatáról Bor József.
A kezdeményezés vezetője elmondta, az volt a fő céljuk, hogy az ellátottjaik kimozduljanak otthoni, elszigetelt környezetükből.
–Ez a fal egy felkiáltójel Békéscsabán, hiszen egy elfogadó, befogadó város, ahol nem azt nézik, ki honnan jött vagy ki milyen stigmákkal, illetve milyen körülmények közül jön, hanem azt nézik, hogy ő is ember. Hús-vér ember, és lehetőséget adnak arra, hogy egy közösségben, egy térben együtt töltsünk egy délutánt - hangsúlyozta Bonnyai Sándor, a Békés Mérték Közösségi Ház szociális munkása.
A közös alkotás sikerén felbuzdulva nem kizárt, hogy a szervezet tagjai más, hasonló jótékonysági vagy közösségi akciókba is bekapcsolódnak majd a jövőben.
A hírről készült videó anyagunk: