Röplabda: Öt szettes csatában nyert a BRSE a Vasas elleni szezonnyitányon

2020. október 4. 21:32 | Papp Ádám Sándor

Rangadóval kezdte az Extraliga 2020/2021-es szezonját a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE vasárnap. A jelentős átalakuláson átesett csabai együttes több, mint 2 óra küzdelem után 3:2-re győzte le saját otthonában a címvédő Vasas Óbuda együttesét. A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték meg.

Több, mint 7 hónap után ismét magyar bajnoki összecsapást rendeztek. A BRSE játékosai legutóbb március 8-án léptek pályára, azóta nem rendezhettek mérkőzéseket és félbeszakadt a szezon a koronavírus-járvány miatt. Tóth GáborPekárik Eszter, Glemboczki Zóra, Marta Drpa, Tina Grudina, Barbora Kosekova, Lindsey Vander Weide és Molcsányi Rita alkotta kezdőcsapatnak szavazott bizalmat az első bajnoki mérkőzésre.

A BRSE kezdte lendületesebben a találkozót: Drpa pontjaival és Pekárik kiváló sáncainak köszönhetően 3:7-re lépetek meg a vendégek. A hazai időkérés után Török került a nyitópozícióba és ászaival megfordította az állást (9:7). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Glemboczki vezényletével 4 ponttal lépett meg a Békéscsaba (11:15). Ezt követően felzárkózott a házigazda és a szett hajrája egálból indult (19:19). Az angyalföldiek átvették a vezetést és nem engedték ki az előnyt a kezükből, 25:21-re megnyerték az első etapot.

Gyors csabai pontokkal indult a második játszma, a Vasas játékosai nem igazán értették egymást a pályán (1:4). A folytatásban magára talált a házigazda, de a vendégek bombáit nem tudta hatástalanítani (4:8). A sötét kék mezes hazaiak felszívták magukat és erős támadójátékuknak köszönhetően 10-nél kiegyenlítették a szettet. Ezt azonban nem hagyta annyiban a csabai együttes, Glemboczki és Drpa hasznos pontokat tett be a közösbe (13:16). Ugyan kísértetiesen hasonlított a játszma az előzőre, ezúttal a BRSE várhatta kedvezőbb helyzetből a végjátékot (16:20). Ellenfele hibáiból élt a csabai együttes, amely Drpa vezetésével, kis megingást követően 22:25-re nyerte az etapot, miután Grudina beütötte az első szettlabdát.

Jobban kezdte a harmadik szettet a BRSE: Drpa blokkjával és ütésével, valamint a hazaiak hibájaival 0:3-at mutatott az eredményjelző. Gyorsan válaszolt is az angyalföldi gárda, de az egyenlítést követően Vander Weide vezetésével új lendületbe került a viharsarki együttes (5:9). A hazaiak időkérése sem zavarta meg a csabaiakat, akiknek a blokkja átüthetetlennek bizonyult, először Grudina, majd Pekárik takarta be az ellenfelet (6:13). Tartani és növelni is tudta az előnyét a szett hajrájáhöz közelítve a BRSE, miközben a Vasas mestere cserékkel próbálta frissíteni együttesét (9:18). Az angyalföldiek fiatalítása bevált, a tetemes csabai előnyt 5-re tudták faragni (15:20). A csabaiak szakvezetője válaszul Bessonovát és Zólyomit küldte a harctérre. Küzdött a házigazda, de a BRSE nyerte a szettet 19:25-re és 2:1-re fordította meg a mérkőzés állását.

A mérkőzésen negyedjére is jobban kapta el a rajtot a Békéscsaba, erős támadások és kiváló védekezés után 1:3-ra vittek a vendégek. A folytatást a hazaiak frissessége és a BRSE gyengébb nyitásfogadása jellemezte és az angyalföldiek megfordították a szett állását (8:6). A folytatásban a magabiztosabban játszó fővárosiak domináltak és megtriplázták előnyüket a játszma közepére (16:10). A csabaiak nyitásfogadása széthullott és a csereként beálló Cicic sem tudott mit tenni, hiszen eredményes támadást rossz fogadás után nagyon nehéz felépíteni. A Vasas magabiztosan hozta a szettet és jöhetett a mindent eldöntő ötödik játszma (25:16).

A találkozó utolsó szettjét újfent a BRSE kezdte jobban, a csabaiak rutinos átlója zsinórban 4 pontot szerzett, Drpa ütéseit nem tudták hárítani a fővárosiak (1:4). A hazaiak időkéréssel próbálkoztak, de Drpa továbbra is szállította a pontokat és Pekárik igazi csapatkapitányként mindent megtett együttese sikeréért (1:8). A térfélcsere után fenntartotta lendületét a Békéscsaba, előbb Glemboczki majd Grudina mutatott be egy óriási blokkot (2:11). A BRSE innen már nem hibázott és a Vasas elrontott szervája után 4:15-re nyerte meg a szettet és 3:2-re a több, mint 2 órás mérkőzést.

A 3:2-es győzelemmel 2 ponttal gazdagodott a Békéscsaba és 1 egységgel a házigazda.

A Békéscsaba legközelebb október 10-én folytatja az Extraliga küzdelmeit, akkor az MTK Budapest vendégeként szerepelnek majd a csabai lányok.