Röplabda: Könnyedén jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe a BRSE

2020. december 16. 16:10 | Papp Ádám Sándor

A női röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóját rendezték szerdán délután Miskolcon, ahol a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE a DVTK otthonában lépett pályára. A csabai lányok alig több, mint fél óra játék után vívták ki a továbbjutást a sorozat legjobb négy együttese közé.

A két csapat idén több alkalommal találkozott már egymással, mind a bajnokságban, mind a Magyar Kupában a Békéscsaba sikerével értek véget a mérkőzések. A kupa negyeddöntőjének első találkozóját fölényesen a BRSE nyerte, így a csabai lányok várhatták előnyből a visszavágót. A BRSE továbbjutásához két megnyert szettre volt szükség.

A Békéscsaba vezetőedzője a Marta Drpa, Barbora Kosekova, Glemboczki Zóra, Pekárik Eszter, Lindsey Vander Weide, Tina Grudina kezdő hatosnak adta meg a bizalmat, liberoként pedig Rády Boglárka kapott lehetőséget.

A találkozót a kék-fehér felszerelésben pályára lépő BRSE kezdte jobban, Drpa és Grudina szerezte a csabaiak első pontjait. Glemboczki eredményesen játszott, precíz támadásai után háromra nőtt a csabai előny (5:2). Vander Weide feliratkozott a pontszerzők közé, de továbbra is Glemboczkin keresztül mentek a támadások (8:2). A házigazda időt kért, majd két szerzett pont után ismét háttérbe szorult. A csabaiak csapatkapitánya, Pekárik volt eredményes, majd Vander Weide növelte a BRSE előnyét (14:4). Toma Sándor ismét magához rendelte játékosait, azonban ez sem segített a miskolciaknak. A csabai lányok ellenállhatatlanul játszottak, a szett végjátéka fölényes BRSE vezetésből kezdődött (20:6). Tóth Gábor pályára küldte Szatmári Lillát Pekárik helyére, majd Glemboczki juttatta játszmalabdához csapatát. Az etapot egy miskolci hiba zárta, a BRSE megszerezte az előnyt (25:7).

A Békéscsának egy szettgyőzelemre volt már csak szüksége ahhoz, hogy bebiztosítsa helyét a sorozat legjobb négy együttese között. A második játszma hazai pontokkal kezdődött, de Drpa és Glemboczki pontjai után hamar átvette a vezetést a viharsarki együttes (3:2). A DVTK nem adta fel, a hazaiak játékosai blokkal és ász értékű nyitással válaszoltak. Nem örülhettek sokáig a miskolciak, hiszen Glemboczki és Vander Weide találatai után a BRSE ellépett ellenfelétől (7:4). A miskolciak időkérése sem törte meg a békéscsabai lendületet, a vendég együttes tovább növelt előnyén. Grudina került a nyitóhelyre, a szlovén center zsinórban két ász értékű nyitást mutatott be (12:5). A hazai együttes tehetetlennek bizonyult az életerős csabai támadásokkal szemben, a BRSE védekezésben is remekelt (16:6). Tízpontos vendég vezetésnél ismét Szatmári érkezett Pekárik helyére: a fiatal center egyből ponttal hálálta meg a bizalmat (19:9). Felváltva szerezték a csapatok az egységeket, majd Drpa juttatta szettlabdához a Békéscsabát, amelyet saját maga értékesített egy leleményes ejtés után (25:13). A BRSE újabb szettgyőzelmével bebiztosította továbbjutását a Magyar Kupa elődöntőjébe.

A harmadik játszmában feladó helyen váltott Tóth Gábor: Kosekova helyére Marija Cicic érkezett. A labda Drpa pontjával és Grudina centertámadásaival indult útjára (5:0). Vander Weide és Glemboczki is eredményesen támadott, tovább nőtt a BRSE előnye (9:2). A mérkőzés leglátványosabb labdamenete következett, amely közel egy percig tartott és a hazai együttes szerzett a végén belőle pontot. Nem tört meg a csabai lendület, a szett közepén a BRSE kilencpontos előnyt épített ki magának (14:5). Zárkózott a házigazda, azonban nem forgott veszélyben a vendégek előnye, Szatmári állt be csereként Pekárik helyére (17:9). A szett végjátékában egy újabb látványos labdamenet következett, amelynek végére Drpa tett pontot (22:14). Toma Sándor időt kért, ám az nem segített a miskolciakon: Vander Weide juttatta mérkőzéslabdához a vendégeket, Szatmári pedig egy centertámadás után értékesítette azt (25:15).

A BRSE 3:0-s sikerével kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé.

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE legközelebb december 19-én, szombaton lép pályára, amikor csabai lányok a Vasas Óbuda együttesét fogadják hazai pályán. Az Extraliga idei utolsó mérkőzése 19 órától kezdődik.