Az óvoda 15 csoportjában a hagyományokat követve zajlottak a programok. A járványügyi szabályoknak megfelelően csak az adott csoport gyermekei vettek részt a pedagógusok által tervezett és szervezett tevékenységekben.
Mint azt dr. Erdeiné Gergely Emőke óvodavezetőtől megtudtuk, a népszokásokra alapozva, a gyermekek érdeklődéséhez közel álló programok igazi felüdülést jelentettek a gyermekek és a dolgozók számára. Az ügyességi próbákat teljesítve sikerült kiválasztani a pünkösdi királyokat, királylányokat. A hagyományőrző gyermekjátékok a fiúk kedvencévé váltak, a kislányok kreativitása a rózsás párták és koszorúk készítésében valósult meg.
A legfiatalabb korosztály a zöldág-járást gyakorolta és az élmények képi megjelenítésében vállalt szerepet. Az iskolába készülő gyermekek a csapatmunkában, a buzdításban, és egymás eredményeinek elismerésében jeleskedtek.
A középső csoportos gyerekek a néphagyományok és az életkori sajátosságok figyelembevételével olyan sorversenyeken vehettek részt, amelyek a fejlesztő hatásuk mellett igen szórakoztatóak voltak.
A mozgalmas hét folyamán fejlődött a gyermekek zenei- és matematikai képessége, önkifejező képessége. Bővült a szókincsük, alakult az együttműködési képességük, szabálytudatuk, nőtt az önbizalmuk, felismertek ok-okozati összefüggéseket, de mindenek előtt az önfeledt játék, a móka és kacagás jellemezte a tavaszköszöntő pünkösdölő tevékenységeket.