Nyúlkenyér és Anyám ne sirass! - A kegyelmes asszony portréja a Jókai színázban

2025. február 28. 20:44 | Kintner Nikolett

Művészet, szerelem, félrelépés és számtalan helyzetkomikum és humoros fordulat várja a közönséget a Jókai színház kamaraszínpadán, ahol Tersánszky Józsi Jenő: A kegyelmes asszony portréja című darabját Straub Dezső rendezésében mutatja be a teátrum.

Az eredetileg 1930-as években zajló történet során egy alkotói válságban szenvedő festővel találkozunk, aki nem csak e téren, de házasságában sem tud kiteljesülni felesége mellett, aki kétes művészi értékű képek készítésére buzdítja férjét némi anyagi bevétel reményében.

Az festőművészt megelevenítő Tege Antal elmondta, karaktere sikerei ellenére mélypontra jut, melyből később majd egy szerelem emeli ki az események előrehaladtával.

- Ő alapvetően egy jó, a maga korában híres festő, akinek az utóbbi időben nem igazán megy a festés és az előre elrendelt házassága sem működik már úgy mint azelőtt. Majd később találkozik Olgával, akivel egy gyengéd szerelmi szál alakul ki köztük, aminek köszönhetően könnyedén megfeledkezik a problémáiról és még a rossz házasságáról is - fejtette ki a színművész. Hozzátette, mindemellett gyakori téma a darabban a művészetek értéke és annak valódisága, mely ad egy komolyabb vonalat az amúgy könnyed hangvételű műnek.

 

Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu

A képkereskedő lányát, Olgát alakító Liszi Melinda elmondta számtalan alkalommal dolgozott már együtt Tege Antallal, akivel mindig nagyon jó párost alkotnak, hiszen partnere mindig arra motiválja, hogy amit eljátszanak, az akkor és ott valóban igaz legyen. Kiemelte, hogy úgy érzi ezúttal is sikerült megtalálniuk a páros közös útját.

- Ők azok, akik ténylegesen a művészetet és annak értékének a megőrzését, szeretetét tükrözik. Ezért is találnak egymásra. Olga karaktere ugyanakkor egy nagyon szép jellemfejlődésen megy keresztül a darab alatt, ezért egy jó karakter építési folyamat volt ez számomra a próbák alatt - fogalmazta meg a színésznő.

A darab rendezője, Straub Dezső kifejtette, a darab sokszínűsége és árnyaltsága miatt számtalan megvalósításra kínál lehetőséget, ez a koncepció inkább a vígjáték vonalán mozog.

Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu

- Tersánszky Józsi Jenő olyan nagyszerűen ötvözi ennek a kornak olyan érdekességeit, ami a mai napig is izgalmas. Egy válóper, ami vidám és humoros, ezt ma már furcsa szemmel nézzük. Ebből lehetne csinálni drámát, vagy társadalmi képeket, de az író úgy döntött, hogy ez vígjáték, ezért mi is ebbe az irányba indultunk el - fejtette ki a rendező. Hozzátette azt is, hogy az külön előrelendítette a munkát, hogy nagyon jó csapattal dolgozhatott, akik jól ráéreztek a darab humorára, és tovább tudtak élni vele.

A szövevényes válóper és szerelmi szálak kibontakozását március 4-én láthatja majd a közönség este 7 órától a Sík Ferenc Kamaraszínházban.

Galéria

Vissza
Előre

További programok »

Friss hírek

Elkeltek a mézeskalács házikók – a Mentálhigiénés Egyesületet támogatták a vevők

Több mint negyvenezer forint gyűlt össze abból a licitből, amit még november végén hirdettek meg a legnagyobb közösségi oldalon. A jótékonysági kezdeményezésen azokra a mézeskalács házakra lehetett ajánlatot tenni, amelyek a Munkácsy Mihály Múzeum tavalyi Tortamustráján is ki voltak állítva. A befolyt összegből az egyesület a mindennapi működéshez elengedhetetlen higiéniai termékeket vásárolt.
2025. március 31. 17:29