A kiállítást Mucsi Balázs, a Békéscsabai Szakképzési Centrum főigazgatója nyitotta meg, aki beszédében kitért a tárlat tartalmi jelentőségére. Az ünnepély folyamán Bánkúti András fotóriporter és a kiállítás kurátora kérdésünkre elmondta: nagyon nehéz volt összeválogatni a tárlat anyagát, hiszen "túl sok remek fotósa van Magyarországnak".
– Legfontosabb tényezője volt a képeknek az, hogy nagyon jó fotónak kellett lenni. Végiggondoltuk szakmailag illetve azt is, hogy a legfontosabb események is benne legyenek. Szerencsére nagyon jó fotográfusokkal redelkezünk, nem véletlen, hogy ez a típusú kiállítás 1981 óta virágkorát éli. Rengetegen nézik meg ezeket az összeállításokat, nyugodtan mondhatom töretlen sikerrel – fogalmazott Bánkúti András.
Hozzátette, hogy a szabadtéri kiállítások a covid származékai, hiszen akkor minden múzeum zárva volt, de a munkákat mégis szerették volna bemutatni, szélesebb közönséget is elérve ezzel.
– Egy sajtófotó akkor jó, ha megjegyzem. Ha arra gondolok: de jó kép, kár, hogy nem én csináltam, de tehetséges ez az ember! – fogalmazott Bánkúti András.
Imre György fotográfus szakoktató, a kiállítás főszervezője elmondta, hogy a tárlatot a vármegyeszékhely és a BSZC Szent Györgyi Albert Technikum és Kollégium is támogatta. Kiemelte, hogy a fotósok tehetsége visszatükröződik a munkákon, hiszen egyszerű témákból is lehet izgalmas történeteket kiragadni a fényképezőgéppel.
A tárlatot október hatodikáig tekinthetik meg az érdeklődők a Szent Györgyi Albert Technikum kollégiumában.