A Kapcsolatok című tárlat a békéscsabai Fotó Fesztivál hetedik, egyben utolsó kiállítása, amely a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium és a MATE Rippl-Rónai Művészeti Intézet Fotográfia BA szak együttműködésében jött létre.
– Nagy örömünkre szolgál, hogy nemcsak lokális szinten tudjuk bemutatni ezeket az alkotásokat, hanem egy fontos stratégiai partner-városban Békéscsabán, hiszen sok helyi diák tanul tovább nálunk a BA szakon – fogalmazott Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója.
Márkus Barnabás focikapukról készült gyűjtését hozta Békéscsabára. Ez az alkotássorozat egy úgynevezett fotótipológia, amelynek az a lényege, hogy az alaki jegyek alapján hasonlít össze egy-egy adott motívumot, ami ebben az esetben a kapu.
– Láttam Imre Gyurinak a tevékenységét, és hogy ő is elkezdett oktatni, majd összefújt minket a szél, így jött fel, hogy jó volna egy együttműködés a Szent-Györgyi Albert Technikum és a kaposvári művészeti intézet között. Erre én nagy örömmel mondtam igent, és ez már a második olyan esemény, ami ezen együttműködés révén jött létre – fogalmazott a MATE Rippl-Rónai Művészeti Intézet fotográfia oktatója Károly Sándor Áron.
– A két intézet közötti megállapodás alapján kölcsönösen segítjük egymás diákjait, ez a fotográfus, grafikus, valamint divat- és jelmeztervező szakokat érinti. Azért is fontos ez a kooperáció, hogy lássák a középiskolások: az egyetemen milyen jellegű munka folyik, mi vár rájuk és mi a cél valójában – emelte ki Imre György, a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum Fajó János Alkotóházának fotográfus oktatója.
A Fajó János Alkotóház diákjai a kiállításon megismerkedhetnek az egyetemen készített munkákkal, ráadásul gyakorlat is volt a nap, ugyanis fotózást és videózást is élesben tanulták a tanulók.