Radó Denise: Nagy szükség van a nevetésre

2024. szeptember 1. 12:21 | Csiffáry Zsuzsanna

Korábban már írtunk arról, hogy a Békéscsabai Jókai Színházban Pekár Gyula: Kastély kölcsönbe című vígjátékát Radó Denise viszi színpadra, amelyet szeptember 27-én láthat először a közönség. A rendező úgy véli, szükségünk van a nevetésre. Hozzátette, hogy a legjobb mód a közhangulat emelésére a vígjáték.

Radó Denise gyermekként nem akart színésznő lenni. Érettségi után felvételizett az Eötvös Lóránt Tudományegyetemre és a Színművészeti Akadémiára is. Utóbbi helyre másodjára felvételt nyert. A sikeres felvételi előtt egy évet dolgozott a győri színháznál. 1985-ben végezte el a színész szakot Békés András osztályában, de volt díszlet- és jelmeztervező, illetve koreográfus is. Évekig szinkronrendezőként dolgozott, jelenleg pedig a Békéscsabai Jókai Színházban rendez.

 

Kastély kölcsönbe

A Kastély Kölcsön be című vígjátékot szeptember 27-én láthatja először a közönség a teátrum nagyszínpadán. A darabról már korábban írtunk a Behir.hu oldalán, de most a darab rendezőjét, Radó Denist arról kérdeztük, milyen újításokat alkalmaz majd a történet színpadra állításában.

– Nem másítottam meg a darabot, csupán néhol frissítettem apróságokat. Felerősítettem a humor vonalát, és  helyzetkomikumokkal nyomatékosítottam egy-egy figura körvonalát. Nincs nehéz dolgom, a darab eleve édes és rendkívül bájosak a szituációk. De nagyon remélem, hogy amiket még beleírtam, azok nem elvesznek a történetből, hanem hozzáadnak – mondta Radó Denise. 

 

Az emberek szeretnek nevetni

– Vígjátékra minden időszakban minden korszakban szükség van, hiszen az emberek szeretnek nevetni. Napjainkban sajnos akármerre nézünk a világban, láthatjuk, hallhatjuk a sok tragédiát. Hírekből is tudhatjuk, mennyi veszély fenyeget bennünket. Természetesen még ha nem is minden pillanatban élik meg ezeket a negatív behatásokat a külvilágtól, attól még mindenkinek ott van a tudatában, hogy erős a bizonytalanság. És a sok veszély között életben kell maradnunk. Ennek egyik fontos eleme talán a színház és a vígjáték is. A színházban legalább arra a két órára az emberek egy kicsit fölszabadulhatnak. Célunk ilyenkor elérni azt, hogy a nézők boldogan tudjanak kacarászni olyan dolgokon, amelyek nem a mindennapi szörnyűséget mutatják meg a színpadon –  tette hozzá. 

 

A vígjátékban is van dráma

– Természetesn a műfaj könnyedsége nem zárja ki a drámát, hiszen a Kastély kölcsönbe című darabban is előfordul a személyes konfliktus. Szerintem a nézőknek is lehet jó ez, hiszen vannak olyan szituációk, amelyek ismerősek lehetnek a darabból, így sokan magukra ismerhetnek. Tanulságok is vannak a vígjátékban, csak nem úgy, hogy közben tragédia övezi folyamatosan – fogalmazott a  Jászai Mari-díjas magyar színész, rendező, érdemes művész. 

 

Kép: Behir.hu

További programok »

FEL