Munkába állt az első robotriporter Koreában

2018. július 21. 12:52 | behir.hu
Vakargathatják a fejüket az újságírók, a Koreai Baseball Szervezet ugyanis munkába állította a világ első robotriporterét, amit a Lab2I fejlesztett, és olyan gyorsan dolgozik, hogy gyakorlatilag másodpercek alatt legyártja a meccsek összefoglalóit - írja az androgeek.hu szakportál.
 

A KBOT névre hallgató robot egyelőre még csak tesztüzemben működik, és maximálisan a mesterséges intelligenciára épül fel - tehát ne egy kézzel fogható robotot képzeljünk el -, ezáltal a szoftvernek elég megadni a mérkőzések statisztikáit ahhoz, hogy mindössze három másodperc alatt egy értékelhető és egyedi szövegezésű összefoglaló szülessen.

Az így született szövegeket a sportegyesületnek már csak le kell ellenőriznie és szerkesztenie, majd küldik is tovább a sajtónak, tehát a lényegi munkát a robot elvégzi, sajátos algoritmusa ugyanis olyan apróságokra is figyel, mint a szóismétlések elkerülése, vagy a szöveg gördülékenységének megtartása.

 
Forrás: androgeek.hu

További programok »

Világ

Minden második nő információs túlterheltségről számol be

A technológiai szektor átalakulása alapjaiban formálja át a munka világát, miközben új kompetenciákat és karrierlehetőségeket teremt. A MediaMarkt „Women in Tech – Női nézőpont a technológia világában” című szakmai eseményén szakértők és vezetők járták körül, hogyan hat a digitalizáció a nők szakmai pályájára, valamint miként alakítják a nők a technológiai ipar jövőjét.
2026. május 21. 06:13
FEL