A 9 tagból álló bőrműves szekció a képzésen ezúttal a dúcos domborítás technikai kihívásait oldja meg, amely a motívum megtervezésével kezdődik.
Hutkai László népi iparművész, bőrműves elmondta: célja az, hogy a hallgatók a héten elsajátítsák a növényi cserzésű bőrformálást.
Horcsák Boglárka a kondorosi szakkörben ismerkedett meg a csipkekészítéssel. Annyira elvarázsolta ez a folklór irányzat, hogy idén ő is jelentkezett a népművészeti táborba.
– Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a népművészeti ág. Számomra a csipke sokkal inkább a ruha egy díszítőeleme vagy ékszer. Külön a lakásban terítőként vagy máson elhelyezve nem igazán az én világom. A csipke szerintem sokkal inkább való egy blúzra, én ebben látok fantáziát –fogalmazott Horcsák Boglárka.
Vekerdi Mária Hollandiában él a családjával, onnan utazott Békéscsabára, hogy a csipkeverés egy ágát megtanítsa a táborozóknak. Az oktató elmondta, Hollandiában találkozott egy hölggyel, aki bevezette őt a csipkekészítés világába, így már 3 évtizede gyakorolja és szeretteti meg ezt a mesterséget. A héten a milánói csipkeverést tanította meg a résztevőknek.
A tábor jövő hétfőn folytatódik, a hét folyamán többek között a gépi hímzés, gyöngyfűzés, kemenceépítés és a kosárfonás kerül terítékre.