Tevan Adolf szatócsboltot nyitott, a Tevan-Reisz cég tulajdonosa lett, majd kidolgozta Csaba közvilágításának a tervét, ám a megbízást más kapta meg, de a villanytelep a Tevan által javasolt helyen épült meg. 1903-ban megvásárolta Lepage Lajos könyv- és papírkereskedését, melyhez kisebb nyomda is tartozott. A „Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat” 1903. április 1-jén indult útjára. Kezdetben a nyomdai aprónyomtatványokat, rendelésre könyvek kiadását és újságok nyomtatását végezte, mint például a Békésmegyei Híradó, a Békésmegyei Függetlenség, vagy az Áchim-féle Paraszt Újság…
Tevan Adolf gyermekei közül Andor fia nagy érdeklődést tanúsított a nyomdászat és a könyvkiadás iránt. A bécsi Graphische Lehr- und Versuchsanstalt iskolában tanult, majd 1909-ben átvette apjától a nyomda vezetését. Ezt követően a cég – szép könyveinek köszönhetően – az ország egyik legjobb, nemzetközi hírnévnek is örvendő műhelyévé vált. A Tevan-könyvtár indításával füzetjellegű kiadványokat adtak ki, olyan személyiségeket nyertek meg maguknak, mint Ady Endre, Krúdy Gyula, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső vagy Anatole France. Az 1920-as évektől csomagolóeszközök készítésére álltak át, címkéket, tasakokat gyártottak olyan cégeknek, mint a Réthy Béla gyógyszertár vagy a Richter Gedeon Gyógyszertár Rt.
1944. március 19-én a német csapatok megszállták Magyarországot. Békéscsabán is kijelölt házakba telepítették a zsidó embereket, majd deportálták őket; közel háromezer személyt hurcoltak el. Az első transzport Ausztriába indult, a többieket Auschwitzba szállították. Tevan Adolf felesége a család több tagjával együtt a holokauszt áldozata lett.
1944 augusztusában a Tevan nyomdát bezárták, Tevan Andort munkaszolgálatra vitték. 1945 májusában tért haza, ezt követően a csomagolóeszközök gyártása folyt legfőképpen, majd 1947 karácsonyára a könyvkiadói tevékenységét is újraélesztette. Kiadta Heltai Gáspár Esopusát, később Jankay Tibor szénrajzait, Mártírok címmel. A szintén zsidó származású Jankay Tibor festőművész is a deportálást elszenvedők között volt, 1944-ben a nagyváradi gettóból szállították a német koncentrációs tábor felé, de neki sikerült megszöknie. A Tevan Nyomda kiadásában 1948 karácsonyán jelent meg Anatole France Nyársforgató Jakab meséi című könyve, ami a könyvkiadó munkásságának lezárása volt. Az 1949-ben bekövetkezett államosítással a Tevan-korszak lezárult. Tevan Andor nem maradhatott nyomdájában, Budapestre költözött, és ott halt meg 1955. október 5-én.