Szenes Patrik, az Utcazene Fesztivál egyik főszervezője elmesélte, hogy az alapötlet négy évvel ezelőtt született meg bennük, de akkor a koronavírus-járvány keresztülhúzta a számításaikat. Most azonban sikerült megvalósítani a tervüket, amelyhez a SörIpar, Four Bar, Nádor (faház), Borháló (faház), Kornélia Grill Bár, Borozó, a STOP! Bisztró és Bár és a BORhelló Borkultúra Egyesület is hozzájárult.
– Nekünk is volt egy békéscsabai zenekarunk, a csapattal hasonló fesztiválon is szerepeltünk Tokajon és Szegeden. Akkor is nagyon nagy sikernek éltem meg a fellépéseinket, és elképesztően jó hangulat volt. Ezen felbuzdulva úgy éreztem, miért ne lehetne ezt a hangulatot elhozni a békéscsabaiaknak? Úgyhogy a már említett okokból kifolyólag, idén siekrült ezt az elgondolást megvalósítani. Több zenekar is fellép a mai napon, akikre lesz lehetőségük szavazni a kilátogatóknak. Zenekarokban szerencsére nem volt hiány, nagyon sokan jelentkeztek a programra, és őszintén sajnálom, hogy nem tudtunk helyet biztosítani mindenkinek, de remélem lesz az eseménynek folytatása, és akkor mások is lehetőséghez jutnak. Nagyon hálás vagyok az összes támogatónknak, hogy összehozhattuk ezt a mai napot – fogalmazott Szenes Patrik.
Kovács Ákos, aki szintén főszervező, kiemelte: elsődleges célkitűzéseik között szerepel, hogy megtöltsék a város sétálóutcáját és a Szent István teret jó kedvvel, jó zenékkel és jó hangulattal. Hozzátette, fonosnak tartja a város turizmusának erősítését, és mint "izgő-mozgó ember" mindig is szeretett tenni a közösségért.
– Számomra nagyon fontos Békéscsaba, és szerettem volna színesebbé tenni egy szombati napot ezzel a zenei programmal. Rendezvényszervezőként lehetőségem volt ilyen irányba mozdulni. És természetesen mindig is aktív voltam a közösségi programok lebonyolításában. Gimnazistaként a diákönkormányzat elnökeként belekóstolhattam a programszervezési feladatokba, a Gara szervezéséből is kivettem a részem, örömmel csinálom – tette hozzá Kovács Ákos.
A rendezvény kihívása leginkább a sok helyszín, hiszen több színpadot állítottak fel a sétáló utcán. A szervezők kiemelték, hogy Békéscsaba önkormányzata fő támogatóként állt a rendezvény mellé. A város nemcsak anyagilag, hanem eszközökkel és infrastruktúrával is hozzájárult a programhoz. A fellépő zenészek az esemény végén különböző díjakban részesülnek. Lesz olyan aki emlékplakettet kap, az első három helyezett zenekar viszont jogosult lesz egy-egy öt fős asztalra a Csabai Kolbászfesztiválon. A második helyezett ezen felül 50.000 forintot az első helyezett pedig 300.000 forintot kap, valamint felléphet a Csabai Kolbászfesztiválon.
Az Utcazene Fesztivál eredményhirdetése után sem marad senki zene nélkül, hiszen a szervezők egy utcabállal is készülnek a rendezvény zárásaként.