A Gyulai Zeneműhely Egyesület elnöke az eseményen kiemelte, hogy az egykori 48-as Klub épületében három olyan magas minőségű zenei próbatermet alakítottak ki, melyek az országban nagyon kevés helyen találhatóak meg.
Csiernyik István a behir.hu-nak arról számolt be, hogy ezek úgynevezett silent vagyis csendes próbatermek, ami azt jelenti, hogy miközben a zenekarok próbálnak odabent, kívülről gyakorlatilag egyáltalán nem hallatszik ki semmi. Mint mondta, mivel a próbatermekben minden hangszer elektromos, ezért keverőre kötve őket egy fejhallgatón keresztül hallhatják a zenekar tagjai az általuk játszott zenét.
– Mi ezt a módszert választottuk, többek között azért, mivel a belvárosban van ez a helyiség, és szeretnénk úgy beilleszkedni a város szívébe, hogy ne zavarjuk a környéken élőket. Úgy szabályozzuk a hangerőt, hogy az ne legyen zavaró a környezetünk számára, de a zenészek dolgát is megkönnyíti ez a rendszer, mert egy gombnyomással felvétel is készülhet a próbáról – sorolta a kialakítás előnyeit az egyesület elnöke.
Gyula polgármestere a zeneműhely megnyitóján arról beszélt, az önkormányzat azért vásárolta meg néhány évvel ezelőtt az egykori Erkel mozi és ipar kocsma épületét, hogy ott egy szabadidős központot hozhasson létre. Görgényi Ernő hangsúlyozta, hogy az új hely nemcsak a zenészek, hanem a fiatalok új közösségi tere is lehet.
– Egy európai uniós forrás adott arra lehetőséget, hogy civil szervezetek számára írjunk ki pályázatot és ezen a kiíráson nyert a Gyulai Zeneműhely Egyesület 7,5 millió forintot, mely támogatás segítségével saját, kétkezi munkával alakítottak ki egy hiánypótló szolgáltatást, illetve kikapcsolódási és szórakozási lehetőséget – részletezte a városvezető.
A rendezvényen elhangzott, hogy a zenekari próbák mellett az üzemeltetők szeretnének színvonalas klubkoncerteket is szervezni a zeneműhelyben. Ennek egyfajta demonstrálásaként a szegedi Zeninjam formáció adott jazzkoncertet a helyszínen.