Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere elmondta, „a geotermikus technológia kiépítésének nagyon fontos részeleme zajlik, amely az önkormányzat terveiben szereplő sportcentrum valamennyi épületének fogja biztosítani a hőszolgáltatását. Többek között a jelenlegi sportcsarnoknak, a jelenlegi vívócsarnoknak, a tervezés alatt álló új, városi multifunkcionális sportcsarnoknak és a tervezés alatt álló új, fedett városi sportuszodának.”
Hozzátette, az említett épületek villamosenergia-ellátását napelemparkkal biztosítják. Ezeket az építményeket jóval olcsóbban üzemeltetik, mintha vett villamos- vagy gázenergiával látnánk el.
„Ezzel a beruházással nemcsak a sportlétesítmények, hanem a gyermekélelmezési intézmény, illetve egyéb önkormányzati épületek teljes hőigényét is kiváltjuk. A kútfúrás technológiája sajnos két hónapos éjjel-nappal végzendő munkafolyamat” – mondta Sódar Anita, a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. cégvezetője.
Takács István, a Mecsekérc Zrt. projektvezetője megjegyezte, „különösen kellemetlen a környékbeli lakosok számára, hogy a munkálatok során kimagasló zajciklusok jelentkeznek. A fúrás öt nappal ezelőtt indult el, 2400 méter mélyig szeretnénk lejutni; most 800 méteren tartanak a kollégák. A legnagyobb rezgés a fönti részeknél volt és ahogy egyre lejjebb érünk, a rezgés hatása egyre kisebb lesz. Jól haladunk, egészen biztos, hogy a tervezett két hónapba beleférünk.”
A fórumra közel negyven érdeklődő jelnet meg, akik a feltett kérdéseikre választ kaptak.