Labdarúgás: Kétgólos hátrányból fordított a Békéscsaba az Ajka ellen

2022. március 9. 20:18 | Papp Ádám Sándor

A 17. helyezett Békéscsaba 1912 Előre a 13. pozíciót elfoglaló Ajkát fogadta hazai pályán a labdarúgó NB II-ben szerda este. A vendégek félidőben 2-0-ra vezettek, majd a második játékrészben háromszor is betalált a viharsarki együttes, így 3-2-re megnyerte a találkozót!

Békéscsaba 1912 Előre-FC Ajka 3-2 (0-2)

Békéscsaba, 350 néző. Vezette: Antal Péter (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)

BÉKÉSCSABA: Winter - Hodonicki, Fazekas (Sipos 46.), Farkas, Bora, Bor (Mikló 74.) - Albert (Máris 46.), Váradi (Horváth P. 74.) - Tóth (Ilyés 66.), Lukács, Pantovic. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

AJKA: Horváth - Szűcs, Heffler, Tar, Csemer - Kenderes (Görgényi 82.) - Tóth, (Murka 82.) Lehoczky, Tajthy, Csizmadia (Sejben 76.) - Szarka Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerzők: Hodonicki (65.), Lukács R. (80., 90+1.) ill. Szarka Á. (23.), Csizmadia (33.)

Az összecsapást a vendégek várhatták kedvezőbb előjelekkel: az Ajka előző három mérkőzéséből két alkalommal győzelemmel egyszer pedig döntetlennel hagyta el a pályát, míg a Békéscsaba két vereséget és egy ikszet tudott felmutatni.

A mérkőzés első helyzete a fehér mezes Veszprém megyeiek előtt adódott, a 16. percben Heffler Tibor szabadrúgását a hazai hálóőr szögletre tolta, majd pár másodperccel később a sarokrúgás is veszélyesnek bizonyult: Szarka Ákos 13 méterről lőhetett, de Winter Dániel bravúrral hárított. Hét perccel később azonban már a csabaiak kapusa is tehetetlen maradt, Szarka Ákos megszerezte a vezetést az Ajkának (0-1). A Békéscsaba a 28. percben veszélyeztetett először, Nikola Pantovic beadására Lukács Raymond érkezett, a fejest azonban Horváth Dániel védte. A 33. percben megduplázta előnyét a vendég együttes: egy jól kidolgozott akció végén Csizmadia Zoltán lőtt a csabaiak kapujába (0-2). A félidő utolsó helyzetét a házigazda jegyezte, Nikola Pantovic szögletét Tóth Dániel bólintotta a vendég kapu fölé.

A fordulást követően is a fehér mezes vendégek voltak aktívabbak. A 49. percben Csizmadia Zoltán ugrott ki a csabai védők közül, beadására Szarka Ákos érkezett, de a visszazáró Farkas Márk szögletre tisztázott. Három perccel később egy szabadrúgás variáció után, Tar Zsolt került tiszta helyzetbe, azonban lövése a kapu fölé ment. A Békéscsaba az 54. percben jutott el helyzetig, amikor egy sarokrúgást követően Tóth Dániel fejelt, de a vendégek kapusa megfogta a próbálkozást. Szinte a semmiből érkezett a csabai szépítő találat: a 65. percben Hodonicki Márk talált be az ajkaiak kapujába (1-2). Eseménytelen negyedórát követően ismételten szinte semmi előjel nélkül összejött a békéscsabai egyenlítés: Nikola Pantovic és Lukács Raymond összejátékát követően utóbbi lőtt újabb gólt a vendégeknek (2-2). A játékvezető három percet hosszabbított a találkozón, amelynek első percében újabb gól született: Lukács Raymond volt ismét eredményes (3-2). A támadó 15. bajnoki találatával kétgólos hátrányt dolgozott le a Békéscsaba és 3-2-re megnyerte a mérkőzést!

Schindler Szabolcs együttese legközelebb március 13-én 17 órától szerepel ismét a Merkantil Bank Ligában, amikor a listavezető DVTK otthonába látogat. A Békéscsaba-Ajka összecsapást csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!