Labdarúgás: Kiütötte a 7. helyezett Dorogot a Békéscsaba 1912 Előre

2022. január 30. 16:00 | Papp Ádám Sándor

Fölényes győzelmet aratott a Békéscsaba 1912 Előre a Merkantil Bank Liga 21. fordulójában a Dorog együttese ellen vasárnap, a Kórház utcai Stadionban.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DOROGI FC 4–1 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 450 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Szabó P. (Gránicz, 72.), Zvara (Váradi, a szünetben), Király (Albert, 72.), Varga Sz. (Ilyés, 62.) – Lukács (Paudits, 62.), Pantovic. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DOROG: Tulipán – Nyíri, Dlusztus (Nagyházi, 81.), Keresztes, Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Tóth B., 54.), Pohner (Barna G., 54.) – Vígh (Horváth R., 54.), Girsik (Szedlár, 54.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerzők: Pantovic (12.), Lukács R. (46.), Szabó P. (51.), Ilyés (79.), Ill. Barna G. (90+1.)

Jól kezdődött a Békéscsaba 1912 Előre számára a labdarúgó másodosztály 2021/22-es kiírásának tavaszi szezonja. A mérkőzés előtt 13. pozíciót elfoglaló lilák támadó szellemben léptek pályára a 7. helyezett Dorog ellen. Schindler Szabolcs együttese nem tétovázott sokáig és a 12. percben megszerezte a vezetést: Nikola Pantovic a tizenhatos előteréből egy cselt követően a bal sarokba tekerte a labdát (1:0). A következő nagyobb ziccerre a 35. percig kellett várni, amikor Pantovic végzett el sarokrúgást, amelyre Király Patrik érkezett és piszkált bele a labdába, de az a kapu mellé ment. A 38. percben Nyíri Vince cselezgetett a csabai tizenhatoson belül, majd a földre huppant egy ütközés után, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

A második játékrészt is óriási lendülettel kezdte a házigazda, amely szinte a kezdőrúgás után, a 46. percben megduplázta előnyét: Puskás Gábor beadását követően Lukács Raymond talált be a vendégek kapujába (2:0). A második találatot követően sem lassítottak le a csabaiak, az 51. percben Szabó Péter fejezte be a jól felépített támadást, így már három gól volt a csapatok közötti különbség (3:0)! A 77. percben a vendégek veszélyeztettek: Oldal Tibor tesztelte a csabai színekben első találkozóján védő Winter Dánielt, de a hálóőr magabiztosan védett. Két perccel később jött a kegyelemdöfés: Paudits Patrik került ziccerbe, ám a támadó visszajátszotta a labdát Ilyés Tamásnak, aki higgadtan a kapuba gurított (4:0). A 86. percben tovább növelhette volna a különbséget az Előre, Ilyés vezethette a kapusra a labdát, a támadó lövés helyett passzolt és a védők tisztázni tudtak. A Békéscsaba nem tudta azonban kihúzni a mérkőzést kapott gól nélkül, a 91. percben Barna Gergő góljával szépítettek a vendégek, így 4:1-es hazai sikerrel zárult az összecsapás.

A Békéscsaba 1912 Előre legközelebb az NB II-ben február 6-án 14 órától a sereghajtó Tiszakécske otthonában lép pályára.