Labdarúgás: A győzelem nem sikerült, de megszerezte első pontját az Előre

2021. augusztus 15. 21:33 | Papp Ádám Sándor

A Békéscsaba 1912 Előre a Tiszakécske együttesét fogadta a férfi labdarúgó NB II 3. játéknapján, vasárnap este. A mérkőzésre kilátogató nézők fordulatos összecsapást láthattak.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (0–1)
Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 850 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Albert, Sipos, Bora, Mikló (Király P., 83.) – Máris (Puskás G., 70.), Horváth P., Kitl, Szabó P. (Paudits, a szünetben) –  Varga Sz. (Gránicz, 59.), Pantovic. Vezetőedző: Preisinger Sándor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Oláh M., Végső, Kiprich, Farkas N. – Vachtler, Erdei, Zádori (Simon M., 59.), , Benke (Kovács B., a szünetben) – Beliczky (Gyurján, 31.), Pál A. (Kalmár, 59.). Vezetőedző: Nagy Sándor

Gólszerző: Horváth P. (64.), Bora (66.), ill. Pál A. (20.) , Simon M. (77.)

Mindkét csapat pont nélkül állt két forduló után, így mindkét gárda a győzelem reményében lépett páyára! A csabai együttesből az eltiltott Lukács Raymond volt a legnagyobb hiányzó, akit az előző fordulóban kiállítottak. A találkozó első helyzete a hazaiak előtt adódott az 5. percben, amikor Mikló Roland jobb oldalról élesen lőtt a kapu elé, de Holczer Ádám, a vendégek kapusa a helyén volt. A Bács-Kiskun megyeiek sem tétlenkedtek, négy perccel később egy szögletet követően Zádori Krisztián fejelt, a középre tartó kísérletet Krnács Richárd hárította bravúrosan. A 17. percben ismét a csabaiak veszélyeztettek: Varga Szabolcs mintegy 30 méterről eleresztett szabadrúgását tolta kapufára a vendégek hálóőre, majd a kipattanót Máris Dominik rúgta bele a kapusba. Három perccel később megszerezték a vezetést a vendégek: egy kapu előtti kavarodás után Pál András gurított a hazaiak kapujába (0-1). A bekapott gólt követően ugyan éledezett a Békéscsaba, de az átütő erő hiányzott a játékból. A 22. percben Horváth Péter szaladt el a bal oldalon, majd megcélozta a rövid sarkot, de Holczer védte a próbálkozást. A Tiszakécske őrizte az előnyét, a hazaiak összjátékába sokszor hiba csúszott, a csabaiak dekoncentráltnak tűntek. A 39. percben Horváth veszélyeztetett, lövése azonban ezúttal is középre tartott, Holczer magabiztosan védett, így a másodosztályban újonc vendégek előnnyel mehetettek a szünetre.

Preisinger Sándor cserére szánta el magát a félidőben, Paudits Patrik érkezett Szabó Péter helyére, a házigazda pedig jól is kezdte a második félidőt!. A frissen beálló támadó a 49. percben célkeresztbe is vette a vendégek kapuját: Varga szögletét követően a támadó erős fejesét Holczer bravúrral védte. Négy perccel később Kitl Miklós távolról veszélyeztetett, de a már megszokott forgatókönyv következett: a vendégek kapusa ismét védett. A 60. percben újabb friss érkezett a a hazai gárdába: Gránicz Patrik váltotta az aktívan játszó Varga Szabolcsot. Ezt követően azonban parádés két percet produkált az Előre: a 64. percben Nikola Pantovic kiváló labdát adott Horváth Péternek, aki az ötös sarkáról, éles szögből lőtt a hosszú sarokba (1-1). Nem maradt azonban sokáig döntetlen az állás, két perccel később Gránicz végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, középen pedig Bora György kiválóan érkezett és a kapuba bólintotta a labdát (2-1). Alig két perc alatt megfordította az állást az Előre, az előnyt azonban nem sikerült megtartani! Mentek az egyenlítésért a vendégek, a 68. percben a csereként beálló Simon Márk veszélyeztetett, de Krnács ekkor még hárítani tudott. A 77. percben már nem sikerült a bravúr a csabaiak kapusának: a Tiszakécske egy mintaszerű akcióval bontotta meg a csabai védelem bal oldalát, középen pedig az NB III-ban házi gólkirály Simon Márk jött, aki a kapuba passzolt és kiegyenlítette az állást (2-2). Nem adta fel a házigazda: három perccel később Horváth beadása után Mikló Roland került nagy ziccerbe, a lövést azonban blokkolta egy vendég védő. A játékvezető négy percet hosszabbított, azonban a csapatok a hajrában már nem tudták eldönteni a mérkőzést, így maradt a pontosztozkodás.

A Békéscsaba 1912 Előre három fordulót követően két vereséggel és egy döntetlennel a tabella 17. helyén áll. A viharsarki együttes legközelebb szerdán lép pályára, a Szombathelyi Haladás otthonában.

A Békéscsaba-Tiszakécske bajnoki mérkőzés összefoglalóját a hétfőn 20 óra 20 perctől startoló Kezdőkör című sportmagazinunkban láthatják, ezt követően, 21 órától a teljes összecsapást is megmutatjuk a 7.Tv-n!