Krea(k)tív szemléletek Gyarmati Adriennel

2020. május 4. 14:40 | Csiffáry Zsuzsanna

Új sorozatunkban kreatív alkotókkal beszélgetünk, szakmájukat érintő kérdésekről. A gondolat közvetítéséhez egyéni szemléletmódra van szükség, amit számos lényegtelennek tűnő technikai lépés előz meg. Erről mesélnek a behir.hu-nak.

Gyarmati Adrienn, alkotó, rajz, vizuális és környezetkultúra mesterszakos tanár, aki jelenleg is nagy munkán dolgozik. Rajzitechnikákat tanultam tőle, és nemcsak tanárként, de barátként is tekintek rá, ezért tegeződünk az interjúban is. 
 
Milyen stílusirányzatokat kedvelsz?
– Jelenleg a digitális képalkotás áll hozzám a legközelebb. Nem a megszokott irányok, sokkal inkább az egyedi képalkotás digitális formában. A modern technológiai eszközök lehetővé teszik a ceruzarajz, kréta, vízfesték hatású képalkotást, mindezt egyetlen eszköz használatával, rendkívül mobilan. 
 
 

 
 
– Ki a példaképed? 
– Kim Jung Gi, a gondolkodásmódja miatt. 
 
– Szerinted miért fontos a kroki illetve a firkálás? Mennyiben segíti ez a rajzost? 
– A vázlatkészítés során az alkotónak több célja lehet. Fejlettségi szinttől függően az eszközhasználat fejlesztése, a látvány befogadása, továbbá a gondolkodásmód fejlesztése. Az alkotó annál inkább képes elszakadni másolás világától, minél kifinomultabb a mentális és értelmi gondolkodásmódja. Aki magasabb szintű vizuális belső világgal rendelkezik, azt a neki tetsző stílusban képes a látott világba transzformálni. Egyszóval véleményem szerint a vázlatkészítés egy megmászandó létra, kihagyhatatlan lépcsőfok. 
 

 
 
 

További programok »

FEL