Újabb törvényességi felhívást bocsátott ki a héten a kormányhivatal Orosházának

2024. december 22. 07:27 | behir.hu

Újabb törvényességi felhívást bocsátott ki a héten a Békés Vármegyei Kormányhivatal az orosházi önkormányzatnak, mert az ottani képviselő-testületnek a mai napig nem sikerült alpolgármestert és bizottságokat választania, szervezeti és működési szabályzatot alkotnia – írja az MTI.

A kormányhivatal az MTI-vel csütörtökön azt közölte, minden rendelkezésre álló jogi eszközzel él a mulasztásos törvénysértés megszüntetése érdekében. A polgármester jogsértőnek tartott határozataival kapcsolatban már korábban törvényességi felhívással éltek, ennek határideje december 20-án járt le - emlékeztettek.

Megjegyezték, a mulasztásos jogsértést a legutóbbi, december 17-ei ülésen sem sikerült orvosolnia az orosházi képviselő-testületnek.

A kormányhivatal hozzátette, a huzamosabb ideig alaptörvény-ellenesen működő képviselő-testület feloszlatásáról a kormány javaslata alapján az Országgyűlés dönthet.

 

Tatár Zoltán, Orosháza jegyzője elmondta, a kormányhivatal bírósághoz is fordulhat a mulasztás megállapítása érdekében.

Orosházán a mai napig nem sikerült alpolgármestert és bizottságokat választani, szervezeti és működési szabályzatot alkotni. Rendszerint nem is tárgyalnak ezekről, ugyanis a hattagú Fidesz-KDNP-frakció, valamint Szabó Ervin (Közösen Orosháza Városáért) és Nagy Zsolt (Mi Hazánk Mozgalom) többségi szavazatukkal rendre levetetik napirendről e pontokat, hiányolva a városvezető részéről az előzetes egyeztetést.

Raffai János (Válaszd Orosházát!-DK-Momentum-MSZP-Párbeszéd-Zöldek) polgármester szerdán az MTI-nek elmondta, lemond egyéni választókerületi mandátumáról, bízva abban, hogy ha jelöltje megnyeri az időközi - vélhetően csak március második felében tartandó - választást, akkor a Mi Hazánk képviselője legalább eseti jelleggel mellé áll a testületben, és akkor az eredményesebben tud működni.

 

A napokban alakult meg a 12 önkormányzatból álló Orosházi Kistérség Többcélú Társulás társulási tanácsa, amelyben Raffai János a szociális és egészségügyi bizottság elnöke lett. Az orosházi képviselő-testület egy része megkérdőjelezi, hogy testületi felhatalmazás nélkül a polgármesternek erre van-e jogosultsága.

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL