Kézilabda: szoros mérkőzésen maradt alul a Békéscsabai Előre NKSE

2021. augusztus 14. 18:16 | Papp Ádám Sándor

A csabai kézilabdás lányok az MTK Budapesttel játszottak felkészülési mérkőzést szombaton délután.

A csabai klub weboldalára feltöltött tudósításban részletezik, hogy az egyhetes tatai edzőtábor zárásaként az NB I/B-s csapat zárt kapus mérkőzésen tesztelt a fővárosi, elsőosztályú együttes ellen.

A viharsarki együttes tartotta a lépést magasabb osztályban szereplő ellenfele ellen a nyitópercekben, az MTK a 18. percben épített ki előszőr jelentősebb előnyt (11:8). A 26. percben a különbség ötre duzzadt, a félidőben pedig 18:13-as hazai vezetés állt az eredményjelzőn.

A második félidő képe alapján bizakodó lehet Papp Bálint. A csabaiak a fordulást követően faragni tudtak hátrányukból, majd a 44. percben már csak egy volt a csapatok között (24:23). A fővárosiak tartani tudták a meccs végére a két-három gólos előnyüket, akik végül 33:31-re győztek.

Forrás: behir.hu / elorenkse.hu