Kézilabda: Nyert Érden és közel a bennmaradáshoz a Csaba

2023. május 13. 19:56 | Kovács Dávid

A héten edzőt váltó EUbility-Group-Békéscsabai Előre NKSE már Farkas Józseffel a kispadon 37-24-re nyert a sereghajtó Érd otthonában szombat este. A lilák sikerükkel közel kerültek a bennmaradáshoz, míg a Pest vármegyei gárda 2010 után jövőre újra a másodosztályban szerepel majd.

ÉRD–EUBILITY-GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 24–37 (13–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Érd Aréna, 400 néző. Vezette: Horváth P., Marton
ÉRD: Kántor, Horváth-Csapó (kapusok), Paróczy 1, Csiszár-Szekeres, Dávid-Azari 3, Kopecz, Fekete B. 2, Gerháth 8 (2), Horváth D., Kerekes 4, Gerencsér, Háfra L. 1, Sztankovics 3, Csáki Zs. 2, Csáki L. Vezetőedző: Simics Judit.
BÉKÉSCSABA: Razum, Gadányi, Szabó D. (kapusok), Hajtai 2, Andróczki 1, Giricz 3, Vámosi 5, Kiss-Walfisch 1, Horváth G. 2, Gyimesi 1, Bucsi 2, Mayer 4, Termány 4, Török 1, Lanistanin 9 (5), Borbély 2. Vezetőedző: Farkas József.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5

A csabaiak az előző körben 26-17-es vereséget szenvedtek a Kisvárdától, a mérkőzést követően a klubvezetés és Papp Bálint vezetőedző közös megegyezéssel felbontotta a szakember szerződését, a csapat a bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésre már Farkas József irányításával készült. A két együttes idei első összecsapását a Pest vármegyei gárda nyerte, így a Békéscsaba visszavágásra készült.

A meccset azonban az Érd nyitotta jobban, Gerháth Kincső gólja után, pillanatok alatt már három gól volt a különbség (3-0). A vendégek első gólját Bucsi Lili szerezte az 5. percben, majd a 14. percben Horváth Gréta találatával már egyenlő volt az állás (7-7). A hazai csapat ezekben a percekben több technikai hibát vétett, Marija Lanistanin első hetesgóljával a Csaba a vezetést is átvette, így Simics Judit időt is kért a 17. percben. Az érdi lányoknak nem segítettek az edzői szavak, a Razum helyére érkező Gadányi Maja két védéssel jelentkezett, Mayer Szabina és Vámosi Panna találataival pedig ötre nőtt a differencia (8-13). A félidő hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, Gerháth Kincső vezetésével a szünetre kettőre csökkent a különbség (13-15).

A szünetet követően az első két gólt ugyan a házigazda szerezte, de a következő percekben többször is négy góllal vezetett a Békéscsaba, Giricz Laura és Hajtai Vanessza is két-két találatot jegyzett (18-22). A vendégek kapujában ismét jött egy csere, megérkezett a harmadik kapus, Szabó Dóra is, aki több hárítással segítette csapatát, Termány Rita szűk negyedórával a vége előtt hétre duzzasztotta a csabai előnyt (19-26). Az utolsó tíz perc Lanistanin góljával indult, a csabaiak tartották magabiztos vezetésüket. Simics Judit ugyan utolsó idejét is kikérte, de Borbély Márta gólja után az 54. percben már tíz volt a csabai előny (21-31). Az utolsó percekben csak a számszerű végeredmény volt a kérdés, a csabaiak a szezon legfölényesebb győzelmét aratva végül 37-24-re diadalmaskodtak.

Farkas József csapata ezzel a győzelemmel 14 pontos a tabellán és közel került a bennmaradáshoz, de az MTK ellen győzelmet arató NEKA még matematikailag megelőzheti a csabaiakat. Az Érd viszont vereségével búcsúzott az élvonaltól és a 2009/2010 után újra a másodosztályban szerepel majd.

A tabella állása:
1. Győr 44 pont (23 mérkőzés) 2. FTC 44 (24) 3. DVSC 35 (24) 4. Mosonmagyaróvár 34 (24) 5. Siófok 26 (24) 6. Vác 24 (24) 7. MTK 21 (24) 8. Alba Fehérvár 21 (23) 9. DKKA 19 (24) 10. Kisvárda 18 (24) 11. Budaörs 17 (24) 12. Békéscsabai Előre NKSE 14 (24) 13. NEKA 11 (24) 14. Érd 6 (24)