Kézilabda: Papírforma vereséget szenvedett a Skaliczki-csapat

2017. szeptember 9. 19:57 | Kovács Dávid

Érden nyitották az új bajnoki szezont a csabai kézis lányok. Skaliczki László együttese sokáig jól tartotta magát a tavalyi bronzérmes ellen, de a végén fölényes, 35-24-es hazai siker született.

A találkozó első két gólját a házigazda Pest megyei csapat szerezte, amely talán még erősödött is az előző szezonhoz képest. Az első tíz percben a francia Lasource két találattal bizonyította, hogy jó vétel volt. Walfisch Mercédesz három góljával adott életjelet magáról a csabai együttes, de a félidő harmadánál már 11-4 volt az állás. A játékrész közepén két új igazolás, Pintér Zsanett és Szarka Adrienn is megszerezte első találatát lila mezben, a 16. percre kettőt faragott hátrányából Skaliczki László együttese. Ezt a különbséget nagyjából tudta tartani a lépést a vendégcsapat, Walfisch hat gólt szerzett 30 perc alatt. A védekezésre nem lehetett büszke a csabai alakulat, hiszen a félidő végén 21 találatnál állt meg az Érd (21-15).

A fordulást követően ugyan Pintér Zsanett talált be elsőként, ráadásul Krpez-Slezak hetest is rontott a házigazdánál. Nem sokat bizonytalankodott a tavalyi bronzérmes, Gidai Eszter kiállítása után Szabó Laura büntetett kétszer és már nyolc volt a különbség (27-19). Mihálffy Adrienn és Jovana Kovacevic révén ugyan szépített az Előre NKSE, de a házigazda nem engedte sokkal közelebb riválisát az utolsó tíz perc előtt (28-22). A svéd válogatott Jamina Roberts, valamint Klivinyi Kinga is beleerősített a végén, a csabai együttes pedig fáradni látszott. Az 56. percben Andela Bulatovic góljánál alakult ki először a tízgólos differencia (33-23). Az utolsó percben Walfisch Mercédeszt piros lappal kizárták a játékvezetők, a 35-24-es végeredményt pedig Szabó Laura állította be.

A csabai együttes sokáig jól tartotta magát az esélyesebb Érddel szemben, de a végén fölényes győzelmet arattak a Pest megyeiek. A lila-fehér alakulat egy hét múlva, szombaton a Dunaújvárosi Kohász ellen mutatkozik be hazai pályán az új szezonban.