Kézilabda: Az Érd állva hagyta a csabaiakat a szünet után

2018. február 17. 19:48 | Kovács Dávid

A Bajnokok Ligája-győztes Győr, valamint a dobogóért hajtó Siófok után az előző szezonban bronzérmes Érd együttese érkezett a Viharsarokba. A Pest megyei gárda a félidei 12-12-es döntetlen után 32-23-ra nyert Békéscsabán.

A meccs első tíz percében inkább a kapkodás volt a középpontban, mindkét csapat sokat hibázott támadásban. A hazaiakat Walfisch Mercédesz átlövésgóljai segítették, majd a 19. percben Bottó Rózsa találata után kettővel ment a házigazda (8-6). A viharsarkiak nagyszerűen harcoltak, megnehezítették az érdiek dolgát, akik a félidő hajrájában érték utol ellenfelüket. Szabó Dorina büntetőjével a vezetést is átvették, a félidőre azonban Szögi Tímea találata után döntetlennel vonultak szünetre a csapatok (12-12).

A második játékrészt ugyan egy csabai gól nyitotta Farkas Kata révén, de az utóbbi évek bronzérmese a belelendülő és végül 12 (!) góllal záró Katarina Krpez-Slezak irányításával gyorsan fordított (14-17). Innen még egy 3-0-s rohammal egyenlített a Csaba, de a hazai gárdának innen már nem volt esélye. A vendégek négy góllal válaszoltak és határozottabban védekeztek, míg a lilák kissé hitehagyottan játszottak. Szabó Edina csapata a félidő közepén egy 5-0-s futással eldöntötte a meccs sorsát és a hajrában magabiztos győzelmet aratott.

Az Érd végül 32-23-ra diadalmaskodott és továbbra i s a 3. helyen áll a tabellán, míg a csabaiak maradtak a sereghajtó pozícióban. Horváth Roland együttese két idegenbeli összecsapás után március 28-án lép pályára újra hazai pályán, akkor alsóházi rangadó következik a Kecskemét ellen.