Kézilabda: Fölényes sikerrel rajtolt a Békés

2023. szeptember 4. 07:24 | Kovács Dávid

Az Optimum Solar-Békési FKC 35-24-re nyert az újonc Rákosmente otthonában a férfi kézilabda NB I/B nyitó fordulójában, vasárnap.

Az előző szezont 5. helyen záró békésiek voltak az esélyesei a találkozónak, ennek ellenére az első húsz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok (8-8). A játékrész utolsó harmadában a vendégek ugyan többször is vezettek kettővel, de a szünetre maradt a minimális különbség (13-14).

Padla József csapata a szünet után kiválóan startolt, villámgyorsan meglépett ellenfelétől, a 36. percben már hat gól volt a két gárda között (14-20). A Békés nem engedte ki a kezéből a sikert, nyolc perccel a vége előtt először volt tíz találat a differencia (20-30). A hajrában már csak a számszerű végeredmény volt a kérdés, a BFKC végül 35-24-re diadalmaskodott.

A békésieknél Kepess János és Mezei Richárd is kilenc-kilenc góllal vette ki a részét a győzelemből. Az együttes szeptember 9-én, szombaton a Fejér-B.Á.L. Veszprém U21-es csapata ellen játszik először hazai pályán az új bajnoki szezonban.