Kézilabda: Nyolcgólos csabai vereség a kelet-magyarországi rangadón

2020. szeptember 12. 21:46 | Papp Ádám Sándor

A Békéscsabai Előre NKSE a DVSC Schaeffler otthonában lépett pályára a női kézilabda NB I 3. fordulójában.

DVSC Schaeffler - Békéscsabai Előre NKSE 32:24

A csabai lányok kezdték jobban a találkozót és Kukely Anna találatai révén hamar kétgólos előnyt építettek ki maguknak (2-4). A házigazda ezt követően fokozatot váltott és átvette a vezetést. Olyannyira dominált a Debrecen, hogy 18:10-es eredménnyel vonulhattak a csapatok a szünetre.

A második harminc percben sem változott a játék képe, a csabaiak hat találatnál közelebb nem tudtak zárkózni riválisukhoz. A végjátékot a házigazda zárta jobban és 32:24-re megnyerte a találkozót. A mérkőzésen három alkalommal került emberhátrányba a Debrecen, míg a Békéscsaba dupla annyiszor. A vendégek ugyan hibátlanok voltak a hétmétereseket tekintve, a hazai csapat többet és pontosabban lőtt mezőnyből.

A csabai lányok legközelebb szeptember 16-án, szerdán lépnek pályára a Ferencváros otthonában.