Így alakul az idei szüret a Csabagyöngye szőlőültetvényen

2021. augusztus 25. 08:00 | Szász Borisz

Javában zajlik a szüret a Csabagyöngye szőlőültetvényen. A behir.hu a terület üzemeltetőjét, Molnár Pétert kereste fel.

– Hogyan alakul az idei szüret?

– Elég jól és szerencsére gyorsan. A lekötések, tehát az előrendelések a teljes mennyiség kétharmadát már lefedték. A múlt héten meghirdetett „Szedd-magad” akciónkból is csak egy napot tudtunk nyitva lenni, mert annyi vendég volt, hogy lényegében elfogyott a szőlő.

 

– Meddig tart a szüret?

– Ezt most még nem tudjuk megmondani, tavaly olyan szeptember végéig, október elejéig tartott. Az időjárástól is függ. Most is nagyjából úgy számolunk, hogy szeptember végén "bezár a bazár".

 

– Mekkora mennyiséget tudtak leszedni eddig?

– Eddig nagyjából olyan 5 és 6 tonna között

 

– A leszedett szőlő a későbbiekben hogyan kerül majd felhasználásra?

– Túlnyomó többségben magánemberek veszik, de értékesítettünk például Nagy Árpádnak is, mert van ilyen csabai koncepció, hogy a Csabagyöngyéből készítenek pálinkát is, és azt helyi éttermekben fogják értékesíteni.

További programok »

Békéscsaba

Szarvas Péter: Korszerű, univerzális takarítógépet szerzett be az önkormányzat

Modern, komplex, több funkciós tisztítógépet vásárolt az önkormányzat – jelentette be Szarvas Péter polgármester a péntek délelőtti tájékoztatóján. A városvezető emellett érintette a városban folyó beruházások jelenlegi helyzetét, a fásítási projektet, valamint az önkormányzat karácsonyi jótékonysági koncertjét is.
11:50
FEL