Hatalmas küzdelemben győzött a Békéscsabai KK a Békés SZSK U23 ellen – galéria

2021. február 13. 20:52 | Hidvégi Dávid

A férfi kosárlabda NB II keleti csoportjában szereplő két élcsapat csatázott szombaton a Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban. A Jancsika Árpád vezette Békéscsabai KK zsinórban a hatodik győzelmét szerezte meg a bajnokságban.

Békés megyei rangadót rendeztek szombaton a férfi kosárlabda NB II keleti csoportjának 15. játéknapján. A tabella harmadik helyezett Békési SZSK U23-as csapata fogadta a második pozíciót elfoglaló Békéscsabai KK együttesét.

A Békéscsabai KK a Kovács-Lippai-Vágvölgyi Ádám-Gruda-Vágvölgyi Ákos kezdő ötössel állt fel, míg a Békési SZSK U23-as csapata a Bánszki-Balog G.-Vass-Szabó-Milosevic sorral kezdett. Csabai oldalon Vágvölgyi Ákos játéka a mérkőzés előtt végig kérdéses volt egy vállsérülés miatt, de végül vállalta a játékot.

Az első két pontot a piros mezben pályára lépő Békéscsabai KK szerezte meg, majd az első büntetőt is a Csaba végezte el, Vágvölgyi Ádám az első dobását kihagyta, míg a másodikat értékesítette (4-5). A Békés ezt követően átvette a vezetést, 12-9-nél Jancsika Árpád több csere mellett döntött, amely után a csapata visszavette a vezetést.

A sárga dresszes Békés keményen védekezett, újra megszerezte a vezetést, míg a csabai támadások pontatlanok voltak. A csabaiak vezetőedzője az időkérésnél rendet tett a fejekben, de újra a Békés szerzett két pontot, majd büntetőből is eredményes volt (25-19). A vendégek sikertelen támadása után jött egy hazai hárompontos Cvijin Patrik révén (28-19). A negyed végéig két akció volt, egyik, majd másik oldalon, így az első játékrész 30-22-vel zárult.

A második negyedet is a Békés kezdte jobban, 34-22-re is vezetett, a csabaiak támadásban végig ritmustalanok voltak. A hangulat tovább fokozódott, a békésiek kemény védekezése nem feküdt a csabaiaknak, a játékvezetők pedig nem fújtak le minden faultot, így rendre jött a békéscsabai reklamálás, de a békésiek kispadja sem volt csendes e téren. A második negyedet végül pozitív szájízzel zárta Jancsika Árpád együttese, hiszen megnyerte 19-18-ra, összeségében pedig feljött hét pontra, az állás ekkor 48-41 volt.

A nagyszünet után látványosan javult a Békéscsaba játéka

A harmadik negyedben a Békéscsaba jobban védekezett, a támadásokban pedig sokkal pontosabban, higgadtabban játszott. A Csaba szerzett először pontot Gruda Gergely büntetőivel (48-44). A másik oldalon erre rögtön jött a válasz Cvijin részéről (50-44). A vendég együttes feljött két pontra, ekkor a hazaiak mestere időt kért (50-48). A harmadik negyed negyedik percében újra vezetést szerzett a Békéscsaba (50-51). Vágvölgyi Ákos gyönyörű három pontosával és csabai vezetéssel zárult ez a tíz perc (61-65). A negyedet fölényesen, 24-13-ra vitte a Békéscsaba.

Az utolsó negyedben a vezetés tudatában higgadt játékot várt a csapatától Jancsika Árpád. A Békési SZSK kezdte jobban ezt az etapot és feljött egy pontra (64-65). A másik oldalon erre gyorsan jött a válasz (64-68). Az utolsó negyed végig kiélezett volt, gyakorlatilag végig egy pont volt a két csapat között (72-73). A csabai együttes Vágvölgyi Ádám három pontosával átlépte a nyolcvanpontos határt a találkozó 38. percében (77-82). A Békéscsaba már nem adta ki a kezéből a győzelmet, az utolsó támadásából, 3 másodperccel a vége előtt büntetőt harcolt ki. Vágvölgyi Ádám mind a két dobást értékesítette, így csapata 84-80-ra megnyerte a találkozót. A záró negyed egyébként döntetlennel, 19-19-cel zárult.

A Békéscsabai KK zsinórban a hatodik győzelmét szerezte meg az NB II keleti csoportjában, ahol a második helyen áll. Az összecsapás összefoglalóját és a csabai értékeléseket a hétfőn 20 óra 20 perckor startoló Kezdőkör című sportmagazinunkban láthatják a 7.Tv-n.