Fábry Károly békéscsabai ügyvéd, író, helytörténetkutató volt, akinek azonos nevű fia az első világháború hősi halottja. A családi nyughelyet a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület újíttatta fel. A Békéscsabai Szakképzési Centrum Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium jelöltje és csapata arra vállalkozott, hogy szebbé varázsolja az emlékművet.
– A sír jobb állapotban volt, mint gondoltuk. Sokan, szám szerint heten voltunk, akik részt vettünk a renoválásban. A mondás is úgy tartja, hogy "sok kéz hamar kész", így nagyjából 2 óra alatt befejeztük a sírt – mondta el Gyepes Levente a Békéscsabai Szakképzési Centrum Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium diákpolgármester-jelöltje.
A felújítás mellett megemlékeztek a családról egy kis előadással és egy koszorúval.
Fábry Károly 1851. június 2-án békéscsabai iparos családba született. Apja Fábry János, anyja Kraller Magdolna. Három testvére volt: Sámuel, Ida és Sándor, Békés vármegye al-, majd főispánja. A gimnázium alsó négy osztályát Csabán, a felső négyet Szarvason, a jogot pedig Eperjesen végezte 1869 és 1871 között. Wagner János földbirtokos lányát, Wagner Jeanne-t vette feleségül. Lányaik: Margit és Magda. Fiuk, Károly az isonzo-i csatában vesztette életét 1917-ben. Fábry Károly 1925. február 6-án Békéscsabán hunyt el. Az 1873-ban letett ügyvédi vizsga után irodát nyitott Békéscsabán, ahol rendes esküdtszéki tag volt. A békéscsabai evangélikus gimnáziumban kisegítőként gyorsírást tanított. Hamarosan bekapcsolódott a politikai életbe és a községi, a megyei és az országos politika meghatározó alakjává vált. 1905-ben a gyomai választókerületben lett képviselő, majd 1906-ban újraválasztották. Fábry Károly igyekezett támogatni a helyi értékeket, rendszeresen képviselte magát a város kulturális, társadalmi eseményein.
Csüllög Dorina, Gyepes Levente kampányfőnöke elmondta, mind esztétikailag, mind a megemlékezés szempontjából fontos, hogy a sír szép legyen.